Kim jesteśmy

Ayming jest międzynarodową grupą konsultingową świadczącą usługi Business Performance w skali międzynarodowej, powstałą z połączenia Alma Consulting Group i Lowendalmasai, z oddziałami w 16 krajach: Belgia, Kanada, Chiny, Czechy, Słowacja, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Węgry, Włochy, Japonia, Holandia, Polska, Portugalia, Hiszpania i USA. Globalnie Grupa Ayming zatrudnia – w 2016 roku – około 1 500 osób i generuje obrót na poziomie 173 mln euro.

Ayming posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu wartości, co pozwala na wzmocnienie konsultingu strategicznego i operacyjnego w czterech kluczowych dziedzinach działalności:

  • podatki i opłaty
  • koszty ubezpieczeń społecznych
  • koszty zakupów
  • dotacje i Ulgi B+R


Od 1986 na świecie, a od 2004 roku w Polsce, przeprowadzamy i wdrażamy procesy optymalizacji kosztów. W tym czasie zrealizowaliśmy w Polsce ponad 3600 projektów i pomogliśmy polskim przedsiębiorstwom zaoszczędzić ponad 323 mln zł. Stale się rozwijamy, co roku wprowadzając nowe rozwiązania optymalizacyjne w ramach aktualnej oferty , a od stycznia 2016 r. doradzamy także, jak skorzystać z nowej ulgi w podatku CIT związanej z nakładami na B+R.

Świadczone przez Ayming Polska usługi optymalizacji kosztów operacyjnych potwierdza Certyfikat ISO 9001: 2008. Firma jest także członkiem Konfederacji Lewiatan.