Czy wiesz, że zaangażowanie Zarządu jest jednym z najważniejszych elementów skutecznego wdrażania strategii ESG (Environmental, Social, and Governance)? Zapraszamy na nasze śniadanie biznesowe „Zarząd a ESG: Wyzwania regulacyjne i finansowe”. Omówimy, dlaczego aktywne uczestnictwo Zarządu w procesie raportowania jest niezbędne i jakie obowiązki wynikają z aktualnych regulacji.
Podczas tego wydarzenia nasi eksperci podpowiedzą, które etapy procesu wymagają realnego włączenia się Zarządu i jak w praktyce usprawnić wdrożenie zrównoważonej transformacji. Poznasz dostępne instrumenty finansowania innowacji – ulgi proinnowacyjne oraz dotacje – które można wykorzystać przy wdrażaniu inicjatyw ESG. Dowiesz się, jak wygląda ich zastosowanie w praktyce, na jakich etapach projektu po nie sięgać, jak je ze sobą łączyć i na co zwrócić szczególną uwagę, aby uzyskać najlepsze rezultaty.
Gościem specjalnym będzie Pan Jacek Łukaszewski, Prezes Zarządu Schneider Electric Polska na Europę Środkowo-Wschodnią, który podzieli się swoimi doświadczeniami i praktycznymi spostrzeżeniami na temat zrównoważonego rozwoju. Serdecznie zapraszamy na śniadanie biznesowe Ayming „Zarząd a ESG: Wyzwania regulacyjne i finansowe”!
Data i miejsce:
2 października 2024 r. (środa), 10:00-13:00
Hyatt Place Kraków, al. 3 maja 47a w Krakowie (sprawdź dojazd na Google Maps)
Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Event Place.
Dla kogo:
Kadra zarządzająca: prezesi, członkowie zarządu, dyrektorzy finansowi.
Co zyskasz dzięki udziałowi w spotkaniu:
- Poznasz korzyści, które płyną z zaangażowania Zarządu w proces raportowania i wdrażania ESG w organizacji,
- Dowiesz się, jak ważna jest postawa Zarządu, aby firma osiągnęła sukces w obszarach środowiskowych, społecznych i zarządzania,
- Poznasz konkretne działania jakie można podjąć, aby wzmocnić inicjatywy dot. ESG wewnątrz organizacji,
- Otrzymasz praktyczne informacje na temat możliwości skorzystania z aktualnych i planowanych dotacji oraz ulg podatkowych, dowiesz się, jak z nich korzystać, aby uzyskać maksymalne wsparcie finansowe we wdrażaniu inicjatyw ESG,
- Wymienisz się doświadczeniami w gronie przedstawicieli top managementu przedsiębiorstw ze swojego regionu.
Program:
10:00 – 10:30 Networking przy kawie
10:30 – 10:40 Powitanie gości i rozpoczęcie spotkania
10:40 – 11:20 Rola Zarządu we wdrażaniu ESG – jakie są wymagania Dyrektywy CSRD oraz Standardów ESRS? – Joanna Sobczyk
11:20 – 11:50 Jak sfinansować zrównoważoną transformację? Lista dostępnych instrumentów – Agnieszka Hrynkiewicz
11:50 – 12:30 Case Study „Wyzwania i szanse we wdrażaniu ESG” – Rozmowa Piotra Frankowskiego z Panem Jackiem Łukaszewskim, Prezesem Zarządu na obszar Europy Środkowo-Wschodniej w firmie Schneider Electric Polska
12:30 – 12:35 Zakończenie wydarzenia
12:35 – 13:00 Konsultacje indywidualne
Dołącz do nas i dowiedz się, jak usprawnić wdrożenie zrównoważonej transformacji!
Gość Specjalny:
Pan Jacek Łukaszewski, Prezes Zarządu Schneider Electric Polska
Jacek Łukaszewski pełni rolę Prezydenta Klastra (Europy Środkowej) w Schneider Electric od lutego 2017 roku. Jego obszar odpowiedzialności obejmuje Czechy, Polskę, Słowację i Ukrainę. Równolegle sprawuje funkcję Dyrektora Generalnego w Schneider Electric Polska odpowiadając za operacyjną działalność części komercyjnej Schneider Electric w Polsce.
Dołączył do grupy Schneider Electric w 2002 roku poprzez przejęcie firmy TAC. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży automatyki oraz systemów zasilania. Przed objęciem stanowiska Prezydenta Klastra MEE, przez 5 lat pełnił funkcję Dyrektora Generalnego dla Polski, a wcześniej był Dyrektorem Regionalnym odpowiedzialnym za dział automatyki budynkowej w regionie CEE i WNP, obejmującym ponad 20 krajów. Ukończył studia na Politechnice Gdańskiej na kierunku Inżynierii Mechanicznej oraz zdobył tytuł MBA w ramach wspólnego programu Uniwersytetu Illinois w Urbana-Champaign i Uniwersytetu Warszawskiego.
Prelegenci:
Piotr Frankowski, Dyrektor Zarządzający, Ayming Polska
Piotr Frankowski pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego w Ayming Polska, gdzie odpowiada za kierowanie strategią, skupiając się na umacnianiu pozycji rynkowej firmy jako lidera w finansowaniu innowacji w Polsce oraz wdrażaniu nowych usług do jej bieżącej działalności. Pod jego kierownictwem Ayming Polska wspiera przedsiębiorców w wyzwaniach związanych z transformacją ESG i raportowaniem niefinansowym zgodnym z CSRD.
Posiada ponad 20 lat doświadczenia na stanowiskach menedżerskich, zdobytego w wiodących firmach takich jak SAS Institute, Empik, mBank, i EY. Współkierował SAS Institute w Polsce, gdzie odpowiadał za obszar Customer Advisory, projektując rozwiązania z obszaru zaawansowanej analityki i sztucznej inteligencji maksymalizujące customer experience w sektorach bankowości, consumer finance, płatności, handlu i e-commerce. W Empiku zarządzał obszarem wartości klienta oraz odpowiadał za budowę i rozwój ekosystemu lojalnościowego i subskrypcyjnego, a w mBanku wprowadzał na rynek kredyty konsumenckie oraz innowacyjne rozwiązania płatnicze. Piotr Frankowski spędził również prawie 10 lat w EY, gdzie był odpowiedzialny za rozwój, zarządzanie projektami i usługi z obszaru doradztwa strategicznego głównie dla sektora finansowego.
Uzyskał tytuł magistra inżyniera na wydziale organizacji i zarządzania na Politechnice Łódzkiej. Jest także absolwentem studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej oraz Strathclyde University w Glasgow oraz ukończył szereg kursów menedżerskich m.in. w Commerzbanku i EY.
Agnieszka Hrynkiewicz-Sudnik, Dyrektor Konsultingu, Ayming Polska
Zarządza Obszarem Konsultingu w Ayming Polska, wspierając przedsiębiorstwa we wdrażaniu rozwiązań umożliwiających budowanie przewagi konkurencyjnej. Przewodniczy zespołowi ds. ulg innowacyjnych w Radzie Podatkowej Konfederacji Lewiatan, kształtując ulgę B+R i kierunek rozwoju proinnowacyjnych zachęt podatkowych w Polsce. Od lat współpracuje z innowacyjnymi międzynarodowymi organizacjami i polskimi przedsiębiorstwami, które tworzą i wdrażają zaawansowane rozwiązania technologiczne. Wspomaga przedsiębiorców w efektywnym wykorzystaniu dostępnych narzędzi finansowania innowacji, w tym ulg proinnowacyjnych i dotacji.
Popularyzatorka zagadnień związanych z finansowaniem innowacji na konferencjach biznesowych i w opiniotwórczych mediach. Jako ceniony ekspert, regularnie publikuje artykuły w branżowych czasopismach i współpracuje z liderami opinii w celu promowania najlepszych praktyk w zakresie finansowania innowacji.
Joanna Sobczyk, ESG Consultant, Ayming Polska
Posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami kompleksowo wpływającymi na firmę z zakresu reorganizacji przedsiębiorstwa oraz internacjonalizacji. Przygotowywała modele biznesowe internacjonalizacji i prowadziła proces wejścia na nowe rynki dla firm z branży poligraficznej, oświetleniowej, kosmetycznej, fashion, produkcyjnej czy budowlanej. Posiada doświadczenie w zakresie przygotowywania procesu raportowania ESG dla firm z branż takich jak tekstylna czy kosmetyczna.
Absolwentka zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów podyplomowych z zakresu ESG – Cele Zrównoważonego Rozwoju w strategii firmy w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla młodzieży i dorosłych z zakresu zrównoważonego rozwoju.
Aby wziąć udział, wypełnij poniższy formularz.
Równocześnie uprzejmie informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona, a udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.
Zarejestruj się na wydarzenie Ayming
"*" oznacza pola wymagane
Brak komentarzy