Przemysł

Anwis

Analiza potrzeb

Przegląd opłat ponoszonych z tytułu podatku od nieruchomości.

Analiza kosztów pod kątem ulgi podatkowej na działalność badawczo-rozwojową (ulgi B+R).

Zaproponowane rozwiązania

Weryfikacja stanu faktycznego nieruchomości pod kątem zgodności z aktualnymi przepisami prawa oraz ich interpretacjami przez właściwe organy. W przypadku identyfikacji niedoszacowań przygotowanie indywidualnej strategii pod kątem eliminacji lub minimalizacji potencjalnych kar.

Identyfikacja projektów B+R.

Właściwa kwalifikacja kosztów oparta na wiedzy naukowo-technicznej, regulacjach prawnych, stanowiskach organów podatkowych i orzeczeniach sądów.

Przygotowanie indywidualnych interpretacji podatkowych.

Reprezentacja Klienta przed organami podatkowymi w zakresie ewentualnych pytań czy kontroli ze strony organu.

Efekty współpracy

"Możemy zaświadczyć, iż działania Ayming Polska wykonywane były w pełni profesjonalnie, rzetelnie i z zaangażowaniem. Specjaliści Ayming Polska dysponujący odpowiednim know-how wykazali się także otwartością na potrzeby i wymagania Klienta".

"Ayming Polska uświadomiła nam czym jest działalność badawczo-rozwojowa i jakie korzyści podatkowe w związku z tym nasza firma może uzyskać. W następstwie czego zaproponowane rozwiązania zapewniły nam uzyskanie korzyści"

Pobierz list referencyjny w PDF.

Pobierz list referencyjny w PDF.

 

Firma ANWIS Sp. z o.o., właściciel marki ANWIS, istnieje na rynku od 1979 r. i należy do czołówki europejskich producentów osłon okiennych oraz komponentów używanych do ich produkcji. Jest największym w Polsce producentem przesłon okiennych wewnętrznych i zewnętrznych oraz komponentów używanych do ich produkcji.  Oferta firmy obejmuje kilkanaście grup produktowych przesłon okiennych w systemach wewnętrznych i zewnętrznych. Ponadto firma, jako producent komponentów do przesłon okiennych, oferuje szeroką gamę detali z tworzyw sztucznych, aluminium, stali i drewna. Nowoczesny, w pełni zautomatyzowany park maszynowy, umożliwia zachowanie najwyższej, powtarzalnej jakości gotowego elementu.