Dotacje i ulgi B+R

Raport Ayming 2018: Ulga B+R. Krok milowy w rozwoju innowacyjności przedsiębiorstw

 

W kwietniu 2018 r. na zlecenie Ayming Polska agencje badawcze Kantar MillWard Brown i Opinia 24 przeprowadziły badanie, którego celem było uzyskanie informacji od przedsiębiorców na temat działań badawczo-rozwojowych oraz świadomości i planów dotyczących skorzystania z ulgi podatkowej na badania i rozwój. 

 

Aż 45 proc. firm twierdzi, że nie prowadzi działań badawczo-rozwojowych.

 

Działalność badawczo-rozwojowa wciąż jest kojarzona przede wszystkim z innowacyjnością co najmniej na skalę ogólnokrajową. Może to wynikać z przyzwyczajenia do wymagań stawianych w konkursach o dofinansowanie unijne. W istocie B+R to nie tylko zaawansowane technologicznie rozwiązania i światowej klasy innowacje. To także zmiany, które są wprowadzane w ramach regularnej, operacyjnej działalności firmy.

Rozumienie działalności badawczo-rozwojowej ma istotne znaczenie w kontekście korzystania z ulgi na badania i rozwój, która już od dwóch lat pozwala podatnikom CIT i PIT odliczyć od podstawy opodatkowania koszty poniesione na B+R, uznane przez ustawodawcę za kwalifikowane.

Obecnie ulga B+R jest najbardziej przystępną formą wsparcia działalności badawczo-rozwojowej na polskim rynku. Ile firm już z niej korzysta?

Czytaj raport Ayming: "Ulga B+R. Krok milowy w rozwoju innowacyjności przedsiębiorstw"!

 

 

Skorzystaj z ulgi B+R! Skontaktuj się z nami, wypełniając poniższy formularz:

Form Raport Ulga B+R

Form Raport Ulga B+R