Dotacje i ulgi B+R

Raport Ayming: Ulga B+R. Wyzwania, szanse, rozwiązania

Na zlecenie Ayming Polska agencja badawcza Kantar MillWard Brown przeprowadziła badanie, podsumowujące pierwsze 11 miesięcy obowiązywania ulgi B+R. Jego celem było uzyskanie informacji na temat działalności badawczo-rozwojowej w przedsiębiorstwach w Polsce, ich świadomości na temat ulgi B+R oraz planów dotyczących skorzystania z tej zachęty podatkowej. 

Aż 60% badanych firm stwierdziło, że nie prowadzi działań badawczo-rozwojowych. Czy to możliwe? Możliwe, ale tylko, jeśli założymy, że firmy postrzegają swoją aktywność w obszarze B+R przez pryzmat zaawansowanych technologicznie rozwiązań czy światowej klasy innowacji. Dlaczego? Ponieważ działania B+R to również proste zmiany, które choć nie zawsze rewolucyjne, mają realny wpływ na rozwój i zwiększanie innowacyjności firmy.

Od początku 2016 r. prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej, zarówno tej zaawansowanej, jak i zupełnie podstawowej, jest nagradzane w postaci możliwości odliczenia poniesionych kosztów. Aż 52% firm aktywnych w obszarze B+R deklaruje brak znajomości lub słabą znajomość ulgi B+R. Dlaczego firmy nie wykorzystują swojej szansy na uzyskanie oszczędności, które mogłyby przeznaczać na kolejne inwestycje? 

Zapraszamy do lektury Raportu Ayming: "Ulga B+R. Wyzwania, szanse, rozwiązania"!

 

 

Skorzystaj z ulgi B+R! Skontaktuj się z nami, wypełniając poniższy formularz:

Form Raport Ulga B+R

Form Raport Ulga B+R