Przemysł

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych

Analiza potrzeb

Przegląd opłat ponoszonych z tytułu podatku od nieruchomości.

Analiza wysokości składki na ubezpieczenia społeczne, w tym na ubezpieczenie wypadkowe.

Zaproponowane rozwiązania

Weryfikacja stanu faktycznego nieruchomości pod kątem zgodności z aktualnymi przepisami prawa oraz ich interpretacjami przez właściwe organy. W przypadku identyfikacji niedoszacowań przygotowanie indywidualnej strategii pod kątem eliminacji lub minimalizacji potencjalnych kar.

Analiza składek pod kątem ewentualnych ryzyk. 

Przygotowanie indywidualnej strategii i wsparcie w zakresie minimalizacji skutków ewentualnych niedopłat.

Badanie poprawności dokumentacji i jej zgodności z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ubezpieczeń społecznych.

Efekty współpracy

„Ayming Polska Sp. z o.o.  przeprowadziła w naszej firmie przegląd kosztów podatku od nieruchomości, a po zidentyfikowaniu oszczędności rozpoczęła również odpowiednie działania wdrożeniowe.”

„Ayming Polska Sp. z o.o. wykazała się profesjonalizmem, wnikliwością oraz dbałością o Klienta podczas realizacji projektu. Wysokie standardy współpracy, a także skuteczność działania pozwoliły na zidentyfikowanie wymiernych oszczędności dla naszego Przedsiębiorstwa."

Pobierz list referencyjny w PDF.

Pobierz list referencyjny w PDF.

 

Przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją materiałów opatrunkowych i środków higienicznych z siedzibą w Toruniu. Powstało w 1951 roku, powołane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Zadanie zakładu było dostarczanie opatrunków wodoszczelnych na potrzeby wojska i górnictwa. Firma została sprywatyzowana w 1991 roku. W roku 2001 wybudował on od podstaw i otworzył swój pierwszy Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Szpital Specjalistyczny Matopat w Toruniu. Obecnie zakłady eksportują na rynki 80 państw, posiadają 54 spółki zależne i łącznie zatrudniają 7,6 tys. pracowników.