Zamknij

The Benchmark 2024

Najnowszy Przewodnik po ulgach podatkowych na R&D na świecie

download
Cover image - The Benchmark 2024

„The Benchmark” to kompleksowy przewodnik po ulgach podatkowych na badania i rozwój w ujęciu globalnym.

Najnowsza edycja „The Benchmark” opracowana przez Grupę Ayming pozwala szybko zorientować się w międzynarodowym krajobrazie zachęt podatkowych na działalność badawczo-rozwojową. Raport porównuje zachęty w oparciu o dwa kluczowe parametry: procentowy czynnik wysokości wsparcia (generosity) i łatwość uzyskania odliczenia (ease of application). 

Globalne porównanie ulg na badania i rozwój w oparciu o dwa kluczowe wskaźniki:

  • Generosity: procentowy wskaźnik rzeczywistych korzyści finansowych uwzględniający wartość wykraczającą poza samą stawkę ulgi podatkowej.
  • Ease of application:  system oceny trudności aplikowania o ulgi, dzięki któremu zyskasz uproszczone i łatwe do zrozumienia mapowanie poziomów skomplikowania procedur związanych z ubieganiem się o ulgi podatkowe

Dowiedz się, czego możesz spodziewać się w zakresie procesów składania wniosków o ulgi i jak wysokie jest potencjalne wsparcie w różnych systemach.

Szybki wgląd w globalne programy badawczo-rozwojowe

Dzięki intuicyjnym, graficznym zestawieniom z łatwością porównasz kryteria i wskaźniki zachęt podatkowych na badania i rozwój na całym świecie.  Nasze mapowanie wskaże Ci, które kraje oferują najkorzystniejsze programy dla działalności badawczo-rozwojowej.

Szczegółowe profile krajów

W raporcie znajdziesz również bardziej szczegółowe prezentacje poszczególnych krajów, które umożliwiają pogłębioną analizę niuansów każdego programu – od kwalifikowalności po procesy składania wniosków.

Pobierz już teraz

Pobierz „The Benchmark”, aby uzyskać szczegółowe informacje lub skontaktuj się z ekspertami Ayming w celu uzyskania spersonalizowanej porady.

Poprzedni Benchmark

Wydanie na rok 2023 można znaleźć TUTAJ