Zamknij

15 lat Ayming w Polsce

Home > Analizy i aktualności > Aktualności > 15 lat Ayming w Polsce
Aktualności
1 sierpnia, 2019

Przez 15 lat istnienia na polskim rynku Ayming nie tylko rozwinęła się pod względem biznesowym, ale też zbudowała godną zaufania markę i stworzyła przyjazne miejsce pracy.

W sierpniu 2004 r. dwa pokoje w biurowcu przy ul. Chałubińskiego zajęły trzy zmotywowane i pełne entuzjazmu kobiety. Miały na celu rozwinięcie usługi weryfikacji podatku od nieruchomości pod marką Alma Consulting Group. Było to o tyle znaczące wyzwanie, że do tej pory nikt na polskim rynku nie oferował takiej usługi. Już rok później Alma ponownie zaznaczyła swoją obecność mocnym akcentem, wprowadzając na rynek jako pierwsza usługę weryfikacji składki wypadkowej. Do dziś te dwa produkty stanowią naszą specjalizację, a tysiące zrealizowanych projektów potwierdzają, że jesteśmy w tym obszarze najlepszymi ekspertami.

Przez lata Alma Consulting Group się rozrastała. Nowych pracowników przyciągała nie tylko możliwość rozwinięcia skrzydeł i zdobycia nowych umiejętności. Równie ważna była przyjazna atmosfera pracy i niegasnący entuzjazm towarzyszący realizacji kolejnych projektów. To przekładało się również na nasze relacje biznesowe. Gdy klienci widzieli, że współpracują z osobami, które stanowią zgrany zespół, byli spokojni o rezultat wspólnych projektów.

Rok 2016 był rokiem szczególnym. Po pierwsze, Alma Consulting Group połączyła się z firmą LowendalMasaï i zadebiutowała pod marką Ayming. Po drugie, był to dla nas czas intensywnej pracy nad kształtem ulgi badawczo-rozwojowej w ramach Konfederacji Lewiatan. Nowa ulga miała pomóc przedsiębiorcom w rozwijaniu ich potencjału innowacyjnego i budowaniu przewagi konkurencyjnej. W pierwszym roku obowiązywania ulgi B+R 80% wszystkich interpretacji podatkowych w zakresie ulgi B+R zostało wydanych na nasz wniosek. Do dziś przewodniczymy zespołowi ulg innowacyjnych w Radzie Podatkowej Konfederacji Lewiatan.

 

Wkład Ayming Polska

 • wprowadziliśmy na rynek usługę weryfikacji prawidłowości rozliczenia podatku od nieruchomości
 • jako pierwsi świadczyliśmy usługę weryfikacji prawidłowości rozliczenia składki na ubezpieczenie wypadkowe
 • rozpoczęliśmy współpracę z klientami w oparciu o umowę sukcesu
 • współtworzyliśmy z Konfederacją Lewiatan kształt ulgi na działalność badawczo-rozwojową

Ayming oczami pracowników

Magdalena Burzyńska, Dyrektor Zarządzający

 • Pierwsze stanowisko: Stażystka
 • W Ayming Francja od września 2004 r., w Ayming Polska od maja 2013 r.

15 lat Ayming to przede wszystkim ciągłe wyzwania i zmiany, które wyszły nam i naszym Klientom na dobre. Odwaga i nieszablonowe podejście do biznesu od zawsze były wpisane w DNA firmy. Wielokrotnie udało nam się wprowadzić na rynek nowatorskie rozwiązania, byliśmy także jedną z pierwszych firm proponujących w Polsce model success-fee. Dziś ambicją Ayming jest kształtowanie nowej jakości usług konsultingowych, promowanie zasad etyki i wzajemnego zaufania w biznesie. Chcemy również  budować partnerskie relacje i dialogować z administracją publiczną, która jest istotnym ogniwem w realizacji naszych usług. Te ważne zadania może zrealizować tylko wyjątkowo utalentowany i zdeterminowany zespół. Na szczęście w Ayming właśnie taki mamy. Jestem bardzo dumna, że dołączyło do nas tylu wysokiej klasy profesjonalistów i jednocześnie fantastycznych ludzi. Razem możemy więcej.

 

Piotr Radko, Dyrektor Obszaru Kosztów Pracy

 • Pierwsze stanowisko: Konsultant
 • W Ayming od października 2005 r.

Wprowadziliśmy na polski rynek usług doradczych model biznesowy oparty o wynagrodzenie sukcesu. Ten sposób rozliczeń przejęli także nasi konkurenci na rynku. Klienci cenią sobie transparentność współpracy z Ayming oraz brak kosztów przeprowadzonych analiz. Dzielenie się korzyściami już po ich faktycznym osiągnięciu to jednocześnie gwarancja, że proponowane przez Ayming rozwiązania są bezpieczne i możliwe do zrealizowania.

 

Agnieszka Hrynkiewicz-Sudnik, Dyrektor Obszaru Podatków i Innowacji

 • Pierwsze stanowisko: Asystentka Analityka w Dziale Nieruchomości
 • W Ayming od marca 2007 r.

Pamiętam pierwszy dzień w Ayming jakby to było wczoraj, a minęło już prawie 13 lat. To, co z pewnością nie uległo zmianie przez te lata, to niepowtarzalna atmosfera. Ciągłe wyzwania, zarówno te stawiane przez klientów, jak i nasze własne oraz ambitne plany na przyszłość powodują, że praca w Ayming nigdy nie była nudna.

 

 

Agnieszka Giżejewska-Sabela, Menedżer ds. HR i Administracji

 • Pierwsze stanowisko: Asystentka Zarządu
 • W Ayming od marca 2005 r.

17% kadry pracuje z nami dłużej niż 10 lat. Niektóre osoby wracają do nas po paru latach pracy gdzie indziej. To pokazuje, że Ayming stwarza pozytywne środowisko pracy, a Pracownicy mają ciągłą możliwość nabywania nowych kompetencji. Dla mnie najważniejsze jest to, że wszyscy po prostu lubią siebie nawzajem i lubią to, co robią.

 

 

Izabela Diana Jaszczołt, Dyrektor ds. Kluczowych Klientów

 • Pierwsze stanowisko: Konsultant
 • W Ayming w latach 2005-2015 i od czerwca 2018 r.

Przez 15 lat na świecie, na rynku i w naszych głowach zmieniło się bardzo wiele. To, co z pewnością jest wyróżnikiem Ayming, to ludzie, fenomenalna atmosfera i radość towarzysząca nam w pracy każdego dnia. Cieszę się, że po tylu latach mogę mówić o przyjaciołach.

 

 

Pokaż komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *