Zamknij

Dofinansowanie na robotyzację i cyfryzację

Dofinansowanie w ramach programu KPO A 2.1.1. na realizację projektów związanych z robotyzacją, cyfryzacją, rozwojem sztucznej inteligencji oraz wdrażaniem nowych modeli biznesowych opartych na technologii cyfrowej.

Home > Innowacje > KPO A 2.1.1.
jelleke-vanooteghem-6NUlOHM40w8-unsplash

Wraz z szybkim rozwojem technologicznym, coraz więcej firm z różnych branż decyduje się na inwestycje w obszar szeroko pojmowanej robotyzacji czy cyfryzacji. Procesy te pozwalają na zwiększenie efektywności, poprawę jakości usług i produktów, a także bardziej wydajne zarządzanie firmą. Wprowadzanie nowych technologii wymaga jednak często znaczących nakładów finansowych. Właśnie tu z pomocą przychodzi program KPO A 2.1.1., dzięki któremu firma może uzyskać dofinansowanie do tego typu inwestycji.

Szansa na dofinansowanie na robotyzację i cyfryzację

Program KPO A 2.1.1. jest inicjatywą skierowaną do dużych firm, które chcą zainwestować w zaawansowane technologie cyfrowe. W ramach programu możliwe jest uzyskanie dofinansowania na realizację projektów związanych nie tylko z robotyzacją i cyfryzacją, ale również sztuczną inteligencją czy nowymi modelami biznesowymi opartymi na technologii cyfrowej.

Warunki uzyskania wsparcia

Aby otrzymać dofinansowanie na robotyzację i cyfryzację, przedsięwzięcie musi spełniać pewne warunki. Jego wartość powinna mieścić się w przedziale od 8 000 000 zł do 140 000 000 zł netto, a wkład własny powinien wynosić minimum 25% kosztów. Ważnym jest też, że projekt musi zostać zrealizowany do 30 czerwca 2026 roku.

Poziom dofinansowania uzależniony jest od lokalizacji inwestycji i może wynieść do 50%. Należy jednak pamiętać, że dotacje nie są dostępne dla przedsięwzięć realizowanych na terenie miasta Warszawa oraz wybranych powiatów mazowieckich.

Jakie projekty mogą liczyć na dofinansowanie?

Zakres rzeczowy projektów objętych programem KPO A 2.1.1. jest szeroki i obejmuje m.in. 

  • wdrażanie innowacyjnych rozwiązań nakierowanych na transformację cyfrową,
  • wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) do zarządzania procesami biznesowymi,
  • tworzenie dziedzinowych platform cyfrowych,
  • wdrażanie dedykowanych systemów automatyzujących procesy w obszarze bezpieczeństwa cyfrowego,
  • wspieranie transformacji w kierunku Przemysłu 4.0 ze szczególnym uwzględnieniem robotyzacji i technologii operacyjnych,
  • wdrażanie technologii komunikacji Machine to Machine (M2M),
  • wdrażanie inteligentnych linii produkcyjnych, budowę inteligentnych fabryk (Smart factory),
  • wykorzystanie technologii chmurowych oraz sztucznej inteligencji (AI) w procesach produkcyjnych,
  • wdrażanie wysokospecjalistycznych cyfrowych miejsc pracy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach uzyskania dofinansowania na robotyzację i cyfryzację? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci przejść przez cały proces aplikacji o środki z programu KPO A 2.1.1.

Pamiętaj, że terminy naboru trwają:

  • do dnia 30 listopada 2023 roku – dla naboru w trybie konkursowym,
  • do dnia 30 listopada 2023 roku – dla naboru w trybie pozakonkursowym.