Zamknij

Koszty pracy

Koszty pracy są jednym z największych kosztów w każdej organizacji. Oszczędności można poszukać w tak nieoczywistych obszarach, jak składka wypadkowa i wpłaty na PFRON.

Home > Koszty pracy
photo-1504384308090-c894fdcc538d

W ostatnim czasie przedsiębiorstwa zmagają się z rosnącymi kosztami operacyjnymi. Wyższe obciążenia finansowe można zrekompensować, weryfikując prawidłowość rozliczania składki wypadkowej, która jest w stu procentach finansowana przez pracodawcę oraz obniżając wpłaty na PFRON.

 

Wspieramy przedsiębiorstwa we wdrażaniu rozwiązań optymalizujących wszystkie składniki wpływające na koszty pracy pracodawcy, w tym wysokość składek odprowadzanych do ZUS. Dzięki unikalnemu know-how oraz znajomości aktualnego orzecznictwa w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych umożliwiamy uzyskanie istotnych oszczędności oraz podjęcie działań prewencyjnych ukierunkowanych na osiągnięcie najkorzystniejszych efektów finansowych w kolejnych latach.

Przeprowadziliśmy ponad 1 500 projektów optymalizacji kosztów ubezpieczeń społecznych ze szczególnym uwzględnieniem składki wypadkowej. Zaufali nam m.in.: Danone, Wyborowa, Perła, Heinz, Eden, Animex, Tesco, Delecta, Tchibo, Nutricia, Polmos, Carlsberg, Mostostal, Atlas, Castorama, Michelin Polska, Budimex, Mlekovita.

Skutecznie zweryfikujemy: 

  • czy przedsiębiorstwo prawidłowo płaci składkę wypadkową do ZUS,
  • w jaki sposób naliczana jest składka wypadkowa,
  • czy i w jaki sposób można obniżyć wpłaty na PFRON,
  • ile potencjalnych oszczędności może przynieść optymalizacja kosztów ZUS,
  • jak efektywnie, a także w zgodzie z przepisami prawa pracy, ubezpieczeń społecznych oraz zasadami BHP, wdrożyć oszczędności w zakresie kosztów ubezpieczeń społecznych.