Zamknij

Akcja „Tydzień bez samochodu” w Ayming Polska w ramach European Sustainable Development Week

Home > Analizy i aktualności > Aktualności > Akcja „Tydzień bez samochodu” w Ayming Polska w ramach European Sustainable Development Week
Aktualności
3 października, 2023

European Sustainable Development Week to ważne wydarzenie, które już ósmy rok z rzędu przyciąga uwagę instytucji, przedsiębiorstw i osób prywatnych w całej Europie. Jest to okazja do skupienia uwagi na tym, jak nasze codzienne wybory wpływają na przyszłość planety. W Ayming Polska postanowiliśmy nie pozostawać w tyle i aktywnie włączyć się w globalne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

W ramach inicjatywy „Tydzień bez samochodu”, 18 z nas zdecydowało się na chwilę odłożyć kluczyki do samochodów i skorzystać z bardziej ekologicznych środków transportu. Wydawać by się mogło, że to drobny gest, jednak jego skumulowany efekt był znaczący: zaoszczędziliśmy emisję aż 1168 kg CO2 do atmosfery, nie pokonując dystansu 6300 km samochodami w ciągu pięciu dni.

Oczywiście, w skali globalnej, takie oszczędności mogą wydawać się niewielkie. Dla przykładu, w 2021 roku, emisja CO2 na jednego mieszkańca Polski wynosiła około 8,6 ton rocznie.

Nie da się ukryć: nie zmienimy świata w ciągu jednego tygodnia. Niemniej jednak, inicjatywy takie jak nasza, podkreślają wagę każdego małego działania na rzecz środowiska. Choć pojedynczo kroki mogą wydawać się małe, razem składają się na znaczącą różnicę. To nie tyle o globalnej rewolucji, ile o lokalnych inicjatywach i codziennych decyzjach, które mają potencjał zainspirować innych do działania w tym samym kierunku.

Co więcej, wielu z nas na co dzień decyduje się na ekologiczne środki transportu. Tego nie mogliśmy uwzględnić w akcji. Nasze codzienne wybory mają ogromne znaczenie i przekładają się na realne korzyści dla środowiska.

W Ayming Polska pracujemy również w trybie hybrydowym, co pozwala nam na elastyczne dostosowywanie się do indywidualnych potrzeb pracowników, a jednocześnie przyczynia się do zmniejszenia ruchu drogowego i związanej z nim emisji. Dla nas, tryb hybrydowy to nie tylko odpowiedź na współczesne wyzwania pracy, ale również sposób, by działać bardziej eko.

Wierzymy, że „Tydzień bez samochodu” nie jest tylko jednorazową akcją, lecz raczej impulsem do przemyślenia naszych nawyków w kwestii mobilności i nie tylko. Wszystkich nas, nie tylko pracowników Ayming. Bo każdy w równym stopniu jest odpowiedzialny za przyszłość planety i żyjących na niej następnych pokoleń.

Pokaż komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *