Zamknij

Konkurs PERUN 2023 – finansowanie innowacji w technologiach obronności i bezpieczeństwa

Home > Analizy i aktualności > Aktualności > Konkurs PERUN 2023 – finansowanie innowacji w technologiach obronności i bezpieczeństwa
Aktualności
8 grudnia, 2023

Konkurs PERUN 2023 stanowi istotną inicjatywę z zakresu wsparcia projektów badawczych i rozwojowych w obszarze technologii obronności i bezpieczeństwa państwa. Konkurs oferuje znaczące wsparcie finansowe, pokrywając nawet do 90% kwalifikowalnych kosztów projektów. Nabór wniosków rozpoczął się 1 grudnia br. i potrwa do 31 stycznia 2024. 

Cele konkursu

Konkurs PERUN 2023 wspiera rozwój technologii obronnych, stanowiących fundament wzmacniania bezpieczeństwa państwa. Cel ten realizowany jest poprzez dofinansowanie innowacyjnych projektów badawczych i rozwojowych prowadzonych w ramach sektora.

Rodzaje projektów

Konkurs obejmuje szeroki zakres projektowy, w tym:

  • rozwój istniejących demonstratorów technologii obronnych zgodnie z Priorytetowymi Kierunkami Badań Naukowych,
  • innowacje w wykorzystaniu sztucznej inteligencji w analizie materiału cyfrowego i automatyzacji testów bezpieczeństwa,
  • opracowanie technik pracy grupy platform bezzałogowych współpracujących z systemami załogowymi,
  • rozwój technologii kwantowych i kosmicznych, w tym systemów komunikacji satelitarnej i monitorowania przestrzeni kosmicznej,
  • zaawansowane technologie materiałowe, sensory oraz medyczne środki przeciwdziałania skutkom użycia broni masowego rażenia.

Proces aplikacyjny i finansowanie

Nabór wniosków w ramach PERUN 2023 rozpoczyna się 1 grudnia 2023 i trwa do 31 stycznia 2024. Konkurs oferuje znaczące wsparcie finansowe, umożliwiając dofinansowanie do 90% kosztów kwalifikowalnych projektów. 

Adresaci konkursu

Konkurs skierowany jest do przedsiębiorstw i instytucji badawczych, których działalność wpisuje się w wymienione obszary tematyczne, przyczyniając się do rozwoju obronności państwa.

Jeśli uważacie, że przedsięwzięcia realizowane przez Wasze firmy wstępnie kwalifikują się do naboru, zapraszamy do kontaktu. Wspieramy naszych Klientów na każdym etapie realizowanego projektu.

Pokaż komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *