Zamknij

Robogrant dla branży meblarskiej – wkrótce ruszy nabór

Home > Analizy i aktualności > Aktualności > Robogrant dla branży meblarskiej – wkrótce ruszy nabór
Aktualności
12 października, 2022

29 mln zł – takie środki są dostępne dla małych i średnich przedsiębiorstw z branży meblarskiej w ramach programu Robogrant. Grant mogą otrzymać firmy, które chcą zwiększyć swoją konkurencyjność i rozwinąć działalność gospodarczą poprzez robotyzację.

 
11 października br. Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przedstawili założenia pilotażowego programu „Robogrant – pomoc na rozwój polskiej branży meblarskiej”. Nabór wniosków zostanie uruchomiony 8 listopada i potrwa do 6 grudnia 2022 r.

Z programu mogą skorzystać małe i średnie przedsiębiorstwa, które:

  • prowadzą czynną działalność gospodarczą na terytorium Polski w zakresie produkcji mebli (dotyczy działu 31 PKD);
  • przynajmniej w dwóch z trzech zamkniętych lat obrotowych poprzedzających rok, w którym złożyły wniosek o udzielenie grantu, osiągnęły przychody ze sprzedaży nie niższe niż 3 mln zł.

 

Poziom dofinansowania

  • 85% wydatków kwalifikowanych, które maksymalnie mogą wynieść 1 mln zł. Oznacza to, że jedna firma może otrzymać maksymalnie 850 tys. zł dofinansowania.

Okres realizacji projektu nie może przekroczyć 18 miesięcy i nie może rozpocząć się przed złożeniem wniosku o dofinansowanie.

Na co przeznaczyć środki z grantu

  • Zakup, instalacja i uruchomienie robota przemysłowego w przedsiębiorstwie wraz z komplementarnymi maszynami i urządzeniami
  • Zakup wartości niematerialnych i prawnych niezbędnych do instalacji i integracji nabywanych środków trwałych, z parkiem maszynowym w celu ich prawidłowego uruchomienia

Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie www.parp.gov.pl/robogrant
 

Pokaż komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *