Zamknij

Startuje nabór do programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza – Działanie 1.1 Badania, rozwój i innowacje przedsiębiorstw

Home > Analizy i aktualności > Aktualności > Startuje nabór do programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza – Działanie 1.1 Badania, rozwój i innowacje przedsiębiorstw
Aktualności
15 stycznia, 2024

Dla przedsiębiorców z Mazowsza, którzy poszukują wsparcia finansowego na rozwój innowacji poprzez dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych otwierają się nowe możliwości. Ogłoszony w piątek, 12 stycznia nabór w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 – Działanie 1.1 „Badania, rozwój i innowacje przedsiębiorstw”  stanowi znaczącą szansę dla lokalnych przedsiębiorstw.

Program skupia się na projektach modułowych, które obejmują cały proces tworzenia i wdrażania innowacji. Kluczowym wymogiem jest, aby projekty zawierały moduł obowiązkowy w postaci prac badawczo-rozwojowych (B+R). Koszty z nim związane muszą stanowić co najmniej 30% całkowitej wartości całego projektu.

Finansowanie jest dostępne na różnych poziomach, z minimalną wartością wsparcia ustaloną na 1,5 miliona złotych, a maksymalną na 10 milionów złotych. Łączna pula środków przeznaczonych na finansowanie projektów w ramach działania wynosi 66 333 150 zł.

Beneficjentami programu są MŚP i duże przedsiębiorstwa z województwa mazowieckiego, które posiadają już określone pomysły na innowacje lub są w trakcie opracowywania nowych technologii, produktów czy usług. Wsparcie finansowe może być kluczowe dla przyspieszenia prac badawczo-rozwojowych oraz komercjalizacji ich wyników.

Instytucją odpowiedzialną za ogłoszenie naboru i przeprowadzenie konkursu jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

FE dla Mazowsza – Działanie 1.1 jest okazją do wzmocnienia współpracy między sektorem prywatnym a jednostkami naukowymi. Firmy, które łączą siły z instytucjami badawczymi, mogą nie tylko poprawić jakość swoich projektów B+R, ale również zwiększyć swoje szanse na uzyskanie dofinansowania.

Nabór  rozpoczyna się 26 stycznia 2024 roku i kończy 6 marca 2024 roku. Z uwagi na dość krótki termin, zalecane jest jak najszybsze podjęcie działań związanych z przygotowaniem wniosku.

Zespół specjalistów Ayming Polska jest gotowy, aby pomóc w każdym etapie – od przygotowania wniosku, przez zarządzanie projektem, aż po finalne rozliczenie i raportowanie.

Zachęcamy do skorzystania z naszej wiedzy i doświadczenia w celu maksymalizacji szans na sukces.

Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu z nami. Jesteśmy tu, aby pomóc Wam odkryć innowacyjny potencjał.

Pokaż komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *