Zamknij

Ayming Talks:
Podstawy
raportowania ESG

Home > Analizy i aktualności > Aktualności > Wydarzenia > Ayming Talks: Podstawy raportowania ESG
Wydarzenia

Zarządzasz dużym przedsiębiorstwem? Chcesz dowiedzieć się, jak efektywnie podejść do raportowania zgodnie z dyrektywą CSRD? Dołącz do Ayming Talks – spotkania praktyków biznesu oraz ekspertów w obszarze ESG we Wrocławiu, które organizujemy w partnerstwie z Wrocławskim Parkiem Technologicznym.

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy cykl wydarzeń poświęcony tematyce ESG. To doskonała okazja do przyjrzenia się niuansom raportowania zrównoważonego rozwoju od strony praktycznej. Porozmawiamy o tym, jak przygotować się na aktualne zobowiązania płynące z dyrektywy CSRD oraz o tym, jak zarządzać procesami w firmie pod kątem obowiązku raportowania ESG w przyszłości.

Dołącz do Ayming Talks we Wrocławiu: porozmawiaj z naszymi ekspertami oraz wymień doświadczenia z członkami zarządów innych firm.

Data i miejsce:

  • 28 maja 2024 r., 10:00-12:00
  • Wrocławski Park Technologiczny, Wrocław, ul. Duńska 9, sala Delta

Dla kogo:
Kadra zarządzająca: prezesi, prokurenci, członkowie zarządu, dyrektorzy finansowi, dyrektorzy HR

Co zyskasz dzięki udziałowi w spotkaniu:

  • dowiesz się, jak efektywnie raportować ESG, aby zachować konkurencyjność firmy na rynku niemieckim i międzynarodowym;
  • otrzymasz praktyczne wskazówki, jak sprostać wymogom unijnych dyrektyw CSRD i CSDDD;
  • dowiesz się, dlaczego analiza podwójnej istotności jest niezbędna dla skutecznego raportowania ESG i jak wspiera istniejące w firmie zarządzanie ryzykami;
  • będziesz mieć okazję do wymiany doświadczeń w obszarze ESG z innymi przedstawicielami dużych przedsiębiorstw.

Program:

10:00 – 10:30  Coffee & Talks

10:30 – 11:25  Raportowanie ESG a procesy należytej staranności – o czym należy pamiętać prowadząc działalność eksportową oraz współpracę międzynarodową?

  • ESG – co musisz wiedzieć
  • Wymogi Dyrektywy CSRD i standardów ESRS
  • Czym jest należyta staranność w łańcuchu dostaw?
  • Przyszłe obowiązki oraz dobre praktyki

11:25 – 11:45   Głos Biznesu: dr inż. Ewa Kosmala, Global Sustainability Director, Selena Group – ESG jako nowe podejście do łańcuchów dostaw. Jak odpowiedzialne firmy wygrywają na zrównoważonej transformacji?

11:45 – 12:00  Sesja pytań i odpowiedzi

Na spotkanie zapraszają: Ayming Polska i Wrocławski Park Technologiczny.

Uprzejmie informujemy, że udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.


Prelegenci

Monika Michalska, ESG Senior Consultant, Ayming Polska

Posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami i doradztwie w branży inżynieryjnej oraz w ochronie środowiska. Należy do ekspertów programu Climate Leadership UNEP/GRID-Warszawa. Jest członkinią Grupy Sektorowej EFRAG.

Realizowała projekty raportowania zrównoważonego rozwoju w branży wydobywczej, produkcyjnej, odpadowej oraz retail. Tworzyła raport zrównoważonego rozwoju zgodnie ze standardami ESRS jednej z największych spółek wydobywczych w kraju, agregując dane spółek zależnych. Wdrażała proces zarządzania zrównoważonym łańcuchem dostaw u jednego z liderów branży odpadowej w Polsce, uwzględniając przygotowanie kategoryzacji i oceny dostawców oraz przygotowanie strategii zarządzania zrównoważonym łańcuchem dostaw.

Prowadziła szkolenia specjalistyczne w zakresie ESG, CSR i zrównoważonego biznesu, w tym w zakresie raportowania zgodnie ze standardami ESRS. Należy do Polskiego Stowarzyszenia PR.

Anna Wołodźko, Dyrektor Sprzedaży ds. ESG, Ayming Polska

Zarządza obszarem sprzedaży produktów ESG w Ayming Polska. Wspiera przedsiębiorców w procesie uzyskania dojrzałości do raportowania zrównoważonego rozwoju. To tu łączy swoje umiejętności analityczne i edukacyjne, gdzie w rozmowach projektowych z klientami pomaga im uzyskać potrzebną wiedzę i dobrać narzędzia do wdrożenia ESG oraz nakierować na dostępne sposoby finansowania tego procesu.

W sprzedaży doradczej realizuje projekty od 2008 roku. Doradzała wielu firmom, tworząc projekty dla branż retail, hospitality, przemysłu ciężkiego, transportu, produkcji oraz finansów. Ma doświadczenie w produktach wdrażanych na skalę międzynarodową. Blisko współpracuje z ekspertami i trenerami szkoleniowymi, dobierając najkorzystniejsze rozwiązania projektowe.

Dr inż. Ewa Kosmala, Global Sustainability Director, Selena Group 

Doktor inżynier budownictwa, specjalista w zakresie fizyki budowli i zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Akredytowany asesor BREEAM, LEED. Audytor energetyczny z międzynarodowym certyfikatem CEM w inżynierii lądowej. Ekspert i trener w zakresie zrównoważonego rozwoju i raportowania ESG. Członek Rady Innowatorów Polskiego Stowarzyszenia ESG. Członek Komitetu Ekologii PZiTB. Członek Rady Zrównoważonego Rozwoju Uczelni WSB Merito. Przez 10 lat wykładowca na Politechnice Śląskiej w Katedrze Budownictwa Ekologicznego. Uczestniczy w pracach 5 komitetów PKN, w tym KT 307 ds. zrównoważonego budownictwa. Autor wielu publikacji z zakresu zrównoważonego rozwoju w budownictwie.

Dołącz do nas i odkryj, jak raportować ESG!


Aby wziąć udział, wypełnij poniższy formularz.

Równocześnie uprzejmie informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona.


Zarejestruj się na wydarzenie Ayming

"*" oznacza pola wymagane

Zgoda newsletter
Zgoda marketingowa*
Pokaż komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *