Zamknij

Eksperci Ayming o uldze B+R na Politechnice Krakowskiej

11 paź
Kraków
Home > Analizy i aktualności > Aktualności > Wydarzenia > Eksperci Ayming o uldze B+R na Politechnice Krakowskiej
Aktualności

11 października 2018 r. Agnieszka Hrynkiewicz-Sudnik i Wojciech Popardowski wezmą udział w konferencji naukowej „Efektywność energetyczna a jakość powietrza” organizowanej na Politechnice Krakowskiej. Tematem ich wystąpienia będzie ulga B+R na działalność badawczo-rozwojową.

 

Ulga podatkowa na badania i rozwój to prosty instrument fiskalny, który pozwala podatnikom CIT i PIT odliczyć od podstawy opodatkowania koszty poniesione na działalność badawczo-rozwojową, uznane przez ustawodawcę za kwalifikowane. Do skorzystania z ulgi B+R uprawniony jest każdy podmiot podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym (od osób prawnych lub fizycznych).

Jak wynika z naszego badania, coraz więcej firm wie o możliwości skorzystania z ulgi B+R (65% w 2018 r. wobec 34% w 2016 r.). Jednak wielu przedsiębiorców wciąż nie wie, czym jest ulga podatkowa B+R, komu przysługuje oraz jakie kryteria należy spełnić, aby móc ją odliczyć. W czasie prezentacji eksperci Ayming opowiedzą m.in., jakie korzyści płyną z ulgi na badania i rozwój, podadzą przykładowy case study pokazujący rzeczywiste oszczędności oraz rozwieją wszelkie mity i wątpliwości związane z odliczaniem ulgi w przedsiębiorstwach.

Grupę docelową konferencji stanowią naukowcy, przedstawiciele samorządów i gospodarki – w szczególności wytwórcy i dostawcy energii, deweloperzy, producenci materiałów budowlanych oraz projektanci. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Kraków, Politechnika Krakowska i Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego, które prowadzi projekt SPIN.

Pod tą nazwą kryje się innowacyjna organizacja oparta na profesjonalnym funkcjonowaniu Centrów Transferu Wiedzy, których główną rolą jest nawiązywanie współpracy naukowców z biznesem. Usługi prowadzone w modelu SPIN są bezkosztowe w ramach pomocy de minimis. W województwie małopolskim model SPIN został przetestowany i wdrożony na Politechnice Krakowskiej, Uniwersytecie Jagiellońskim i w Akademii Górniczo-Hutniczej.

Pokaż komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *