Zamknij

Jak finansować
projekty innowacyjne
w branży motoryzacyjnej?

Śniadanie biznesowe

Home > Analizy i aktualności > Aktualności > Wydarzenia > Jak finansować projekty innowacyjne w branży motoryzacyjnej?
Aktualności

Według raportu przygotowanego przez Ayming, aż 42% CFO wskazuje brak środków finansowych jako barierę dla rozwoju innowacji, a 69% firm zadeklarowało, że nie korzysta z zewnętrznych źródeł finansowania innowacji. Nie bądź jednym z nich! Dowiedz się, jak finansować projekty innowacyjne w branży motoryzacyjnej.

Przyjdź na śniadanie biznesowe „Jak finansować projekty innowacyjne w branży motoryzacyjnej”. Poznaj dostępne instrumenty finansowania innowacji – ulgi proinnowacyjne oraz dotacje dedykowane finansowaniu innowacji. Dowiedz się, jak wygląda ich zastosowanie w praktyce, na jakich etapach projektu rozwoju innowacji po nie sięgać, jak je ze sobą łączyć i na co zwrócić szczególną uwagę, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Wymień się doświadczeniami i zainspiruj w gronie przedstawicieli top managementu przedsiębiorstw z branży automotive.

Data i miejsce:
22 lutego 2024 r. (czwartek), 10:00-12:30
Biuro Ayming Polska, Al. Jerozolimskie 63, Warszawa (naprzeciwko hotelu Marriott, piętro II)

Dla kogo:
Kadra zarządzająca z firm z branży motoryzacyjnej: prezesi, członkowie zarządu, dyrektorzy finansowi, dyrektorzy B+R, dyrektorzy operacyjni, główne księgowe.

Co zyskasz dzięki udziałowi w spotkaniu:

  • Otrzymasz praktyczne informacje na temat możliwości skorzystania z aktualnych i planowanych dotacji i ulg podatkowych; dowiesz się, jak z nich korzystać, aby uzyskać maksymalne wsparcie finansowe;
  • Dowiesz się, jak zidentyfikować działalność badawczo-rozwojową w swoim przedsiębiorstwie;
  • Otrzymasz przykład możliwości finansowania projektu innowacyjnego z branży motoryzacyjnej;
  • Poznasz opinie i doświadczenia innych przedstawicieli firm branży automotive.

Program:

10:00 – 10:30   Networking przy kawie

10:30 – 11:15   Ulgi proinnowacyjne:

  • Przegląd instrumentów wspierających innowacyjność – czym się różnią, jak je łączyć?
  • Identyfikacja działalności badawczo-rozwojowej w branży motoryzacyjnej
  • Case Study – Komplementarność ulg proinnowacyjnych na przykładzie branży automotive.

11:15 – 11:45   Inne źródła finansowania innowacji:

  • Dotacje z funduszy UE (FENG, FENIKS, KPO)
  • Grant Rządowy
  • Polska Strefa Inwestycji

11:45 – 12:30   Konsultacje indywidualne

Dołącz do nas i odkryj nowe możliwości finansowania innowacji!


Prelegenci

 

Tomasz Stańczyk Manager ds. Ulg Innowacyjnych, Ayming Polska

Zarządza zespołem ds. ulg innowacyjnych, który wspiera przedsiębiorstwa w opracowywaniu, wdrażaniu i korzystaniu z rozbudowanych strategii finansowania innowacji. W Ayming nadzorował realizację  ponad 300 projektów m.in. dla branży automotive, które wygenerowały dla klientów 269 mln zł oszczędności. Współpracował zarówno z międzynarodowymi koncernami, jak i największymi polskimi firmami przemysłowymi. Kierował także zespołem R&D, odpowiadając za innowacyjne projekty w branży elektronicznej, optycznej oraz telekomunikacyjnej. Popularyzuje rozwiązania z zakresu finansowania innowacji zarówno na konferencjach, jak i w mediach. Współautor licznych zgłoszeń patentowych i publikacji naukowych z zakresu elektroniki, fotoniki oraz optyki, a także eksperckich artykułów z zakresu finansowania innowacji. Ekspert Business Center Club ds. finansowania innowacji i ulg proinnowacyjnych. Absolwent Politechniki Warszawskiej, mgr inż.  Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.

 

Kamila Kujawa – Konsultant ds. innowacji, dotacji i ulg B+R, Ayming Polska

Specjalizuje się pozyskiwaniu dotacji unijnych i krajowych, zwłaszcza na projekty badawczo–rozwojowe i inwestycyjne. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie w przygotowywaniu i rozliczaniu projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej, Funduszy Norweskich, Funduszy Szwajcarskich oraz środków krajowych, zdobyte w trakcie pracy w firmach consultingowych oraz instytutach badawczych. Pomogła w uzyskaniu ponad 200 mln zł dofinansowania w ramach funduszy unijnych. Przygotowywała wnioski dla wielu branż, m.in. firm produkcyjnych. Absolwentka Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim oraz studiów podyplomowych z zakresu księgowości małych i średnich przedsiębiorstw na Akademii Leona Koźmińskiego.

 

Na spotkanie zapraszają: Ayming Polska, Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, Polska Izba Rozwoju Elektromobilności, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.


Aby wziąć udział, wypełnij poniższy formularz.

Równocześnie uprzejmie informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona.


Zarejestruj się na wydarzenie

"*" oznacza pola wymagane

Zgoda newsletter
Zgoda marketingowa*
Pokaż komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *