Zamknij

Ku zielonej transformacji
- mapa finansowania
i ochrony innowacji
w Twojej firmie

Śniadanie biznesowe

Home > Analizy i aktualności > Aktualności > Wydarzenia > Ku zielonej transformacji – mapa finansowania i ochrony innowacji w Twojej firmie
Wydarzenia

Zielona transformacja i raportowanie niefinansowe ESG to wyzwania, które nie ominą żadnego biznesu. Dla wielu firm mogą stać się katalizatorem rozwoju innowacji. Skąd wziąć pieniądze na innowacyjne projekty i jak zadbać o ochronę know-how?

Przyjdź na śniadanie biznesowe „Ku zielonej transformacji – mapa finansowania i ochrony innowacji w Twojej firmie”. Poznaj dostępne instrumenty finansowania innowacji oraz ochrony know-how i praw własności intelektualnej. Dowiedz się, jak wygląda ich zastosowanie w praktyce, na jakich etapach projektu rozwoju innowacji po nie sięgać, jak je ze sobą łączyć i na co zwrócić szczególną uwagę, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Wymień się doświadczeniami i zainspiruj w gronie przedstawicieli top managementu innych przedsiębiorstw.

Data i miejsce:
29 lutego 2024 r., 10:00-12:30
Biuro Ayming Polska, Al. Jerozolimskie 63, Warszawa (naprzeciwko hotelu Marriott, piętro II)

Dla kogo:
Kadra zarządzająca: prezesi, członkowie zarządu, dyrektorzy finansowi, dyrektorzy B+R

Co zyskasz dzięki udziałowi w spotkaniu:

  • Poznasz etapy i składowe procesu tworzenia zielonych innowacji, z uwzględnieniem: procesu biznesowego, narzędzi finansowania innowacji, a także schematu wdrażania produktu zgodnie z najlepszą praktyką ochrony praw własności przemysłowej;
  • Otrzymasz praktyczne informacje na temat możliwości skorzystania z aktualnych i planowanych dotacji i ulg podatkowych; dowiesz się, jak z nich korzystać, aby uzyskać maksymalne wsparcie finansowe;
  • Poznasz narzędzia do badania rynku innowacji i harmonogram działań w tym zakresie;
  • Dowiesz się, jak narzędzia prawa ochrony własności przemysłowej pomogą ci w budowaniu przewagi rynkowej;
  • Otrzymasz schemat i harmonogram realizacji projektu innowacyjnego z perspektywy działań prawnych i patentowych oraz finansowania innowacji;
  • Poznasz opinie i doświadczenia innych przedstawicieli firm.

Program:

10:00 – 10:30  networking przy kawie

10:30 – 11:30 

  • Mapa finansowania innowacji – ulgi podatkowe na innowacje i dotacje
  • Prawa własności intelektualnej w kontekście zielonych innowacji
  • Korzyści finansowe dzięki narzędziom własności intelektualnej
  • Case study – narzędzia finansowania i ochrony innowacji w praktyce – od koncepcji innowacji po wdrożenie

11:30 – 12:00 – Sesja Q&A

Dołącz do nas i odkryj swoją zieloną ścieżkę do sukcesu!


Prelegenci

Dorota Rzążewska, Kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi

Od niemal trzech dekad doradza przedsiębiorcom skutecznie chronić prawa własności intelektualnej i optymalizować rozwój biznesu świadcząc pomoc z obszaru prawa korporacyjnego i obsługi transakcji handlowych. Rozległą wiedzę i bogate doświadczenie radcy prawnego łączy z kompetencjami krajowego i europejskiego rzecznika patentowego. Z najwyższą skutecznością prowadzi postępowania sporne i sądowe z zakresu naruszeń praw wyłącznych, w tym skomplikowane spory patentowe. Od początku swojej kariery prowadziła własną praktykę zawodową, a od ponad 17 lat jest wspólniczką zarządzającą jednej z największych polskich kancelarii patentowych – JWP Rzecznicy Patentowi. Stoi na czele 120 osobowego zespołu. Jest fundatorką Fundacji JWP Pomysł|Patent|Zysk prowadzącą działalność szkoleniową z zakresu prawa własności intelektualnej.
Od 2017 roku pełni funkcję Prezesa Polskiej Izby Rzeczników Patentowych. Działa aktywnie w międzynarodowych organizacjach skupiających pełnomocników w sprawach własności intelektualnej takich jak INTA czy AIPPI. Jest autorką wielu publikacji i opracowań z zakresu prawa własności intelektualnej. Swoją wiedzą i doświadczeniem z entuzjazmem dzieli się z przedsiębiorcami, naukowcami oraz aplikantami podczas licznych szkoleń, kursów i wykładów. Jako patronka i mentorka wspiera aplikantów i młodych prawników w rozwoju ich kariery.

Dr Maciej Stodulski, Kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi

Specjalizuje się w ochronie wynalazków z obszaru life-science, m.in. chemii, biotechnologii, farmacji, medycyny i pokrewnych. W codziennej pracy przygotowuje krajowe, europejskie i międzynarodowe zgłoszenia patentowe, przeprowadza badania patentowe, jak również bierze udział w postępowaniach dotyczących udzielenia dodatkowego prawa ochronnego (DPO/SPC). Ponadto, bierze udział w postępowaniach spornych przygotowując m.in. wnioski o unieważnienie patentów. Zajmuje się weryfikacją tłumaczeń opisów patentowych z j. angielskiego i niemieckiego w celu walidacji patentów europejskich w UP RP. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy naukowej, pozyskiwaniu funduszy i zarządzaniu projektami naukowo-badawczymi. Swoje doświadczenie zdobywał w takich instytucjach jak: IChO PAN, Politechnika RWTH Aachen (Niemcy), Uniwersytet w Hanowerze (Niemcy) oraz współpracując z firmami farmaceutycznymi. Bogate doświadczenie zawodowe jest szczególnie cenne przy doradztwie w kwestiach strategii ochrony oraz sporządzaniu opinii w obszarze wspomnianych specjalizacji.

Maria Leszczyńska, Ayming Polska
Zarządza zespołem ds. dotacji i stref inwestycyjnych, który doradza przedsiębiorstwom w doborze narzędzi finansowania zewnętrznego i realizuje projekty z zakresu dotacji i Polskiej Strefy Inwestycji. W Ayming nadzorowała 11 projektów na pozyskanie dotacji unijnych, gdzie największy z nich otrzymał rekordową sumę 17,6 mln zł dofinansowania. Jej portfolio obejmuje współpracę z wiodącymi firmami polskimi oraz międzynarodowymi z różnych sektorów. Wcześniej, przez kilkanaście lat związana była z Polską Agencją Inwestycji i Handlu, jako ekspert oraz kierownik Wydziału Pomocy Publicznej w Departamencie Inwestycji Zagranicznych. Odpowiadała m.in. za analizę i prezentację dostępnych w Polsce zachęt inwestycyjnych dla przedsiębiorców (specjalne strefy ekonomiczne, granty rządowe, zwolnienia z podatku od nieruchomości, fundusze UE). Opracowywała system zachęt pomocy publicznej w Polsce. Odpowiadała za monitorowanie sytuacji prawnej pod kątem inwestycji zagranicznych, tworzenie listy barier inwestycyjnych, proponowanie zmian legislacyjnych, a także opracowywanie informacji na temat warunków prawnych inwestowania oraz systemów zachęt w krajach UE i regionu EŚW. Popularyzatorka narzędzi finansowania innowacji na konferencjach i w opiniotwórczych mediach. Magister Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Wojciech Popardowski, Ayming Polska
Zarządza projektami z zakresu ulg proinnowacyjnych, zwłaszcza ulgi B+R i IP Box. W Ayming zrealizował 50 projektów, które przyniosły klientom 52 mln zł oszczędności, w tym 14 mln klientowi z branży badawczo-rozwojowej. Współpracował zarówno z MŚP, jak i dużymi przedsiębiorstwami. Prowadził projekty dla liderów branży motoryzacyjnej, chemicznej i farmaceutycznej. W Ayming z sukcesem zrealizował 32 projekty w zakresie pozyskania dotacji unijnych – największy z nich otrzymał ponad 5 mln zł dofinansowania. Ma obszerne doświadczenie w pozyskiwaniu dotacji na projekty inwestycyjne i szkoleniowe, zwłaszcza dla przedsiębiorstw produkcyjnych oraz dla samorządów gminnych. Łącznie pozyskał dla nich ponad 300 mln zł. Współautor licznych publikacji prasowych z zakresu ulgi proinnowacyjnych i dotacji.

Na spotkanie zapraszają: Ayming Polska i Kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi we współpracy z Business Centre Club.


Aby wziąć udział, wypełnij poniższy formularz.

Równocześnie uprzejmie informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona.


Zarejestruj się na wydarzenie "Ku zielonej transformacji"

"*" oznacza pola wymagane

Zgoda newsletter
Zgoda marketingowa*
*
Pokaż komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *