Wybierz stronę kraju
Zamknij

Polski IP Box jedną z najkorzystniejszych ulg w Europie. Plus dla firm innowacyjnych

Home > Analizy i aktualności > Ayming w mediach > Polski IP Box jedną z najkorzystniejszych ulg w Europie. Plus dla firm innowacyjnych
Ayming w mediach
28 września, 2018

Jak sprawić, żeby polska gospodarka była innowacyjna, a firmy chętnie inwestowały w rozwój nowoczesnych technologii? Zdaniem rządu ten cel pomoże osiągnąć wprowadzenie od 1 stycznia 2019 r. nowej ulgi IP Box. Na czym ma ona polegać?

 

Obniżoną 5-proc. stawką podatku opodatkowane będą dochody uzyskiwane przez podatnika z praw własności intelektualnej, których jest on właścicielem, współwłaścicielem, użytkownikiem lub z których korzysta na podstawie umowy licencyjnej. Preferencja ma być dostępna zarówno dla podatników CIT, jak i PIT. Przy czym warunkiem skorzystania z niej będzie, aby prawa własności intelektualnej były chronione m.in. przez patent, prawo ochronne na wzór użytkowy czy prawo z rejestracji wzoru przemysłowego. W tym przypadku nie wystarczy więc samo prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej – jak przy już istniejącej uldze B+R, lecz konieczne będzie objęcie ochroną efektów prac na podstawie prawa krajowego lub międzynarodowego.

Czytaj dalej
 

Pokaż komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *