Zamknij

Przedsiębiorcy liczą na ulgi związane z robotyzacją i inne zmiany w Polskim Ładzie

Home > Analizy i aktualności > Ayming w mediach > Przedsiębiorcy liczą na ulgi związane z robotyzacją i inne zmiany w Polskim Ładzie
Ayming w mediach
26 maja, 2021

Ministerstwo Finansów zapowiada, że są już gotowe projekty ustaw gwarantujące przedsiębiorcom szereg ulg na innowacje, wejście na giełdę czy poszerzenie rynków zbytu. W ocenie ekspertów pomogą one firmom w odbudowaniu potencjału po pandemii, ale przydałoby się jeszcze kilka prostych zabiegów.

 

W ocenie Agnieszki Hrynkiewicz-Sudnik, dyrektor Obszaru Podatków i Finansowania Innowacji w Ayming Polska, przewodniczącej Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan zaproponowane w Polskim Ładzie ulgi dla innowatorów to niewątpliwie dobra wiadomość dla przedsiębiorców inwestujących w działania badawczo-rozwojowe i należy ocenić je pozytywnie.

– W zależności od etapu, na którym znajduje się firma, będzie ona mogła dobrać właściwe dla siebie narzędzie. Co istotne, w projekcie przewidziano też możliwość równoczesnego korzystania z obowiązujących już ulgi B+R i ulgi IP Box, co dotychczas nie było możliwe. Nowe narzędzia nie będą wobec siebie konkurencyjne, lecz wzajemnie by się uzupełniały – tłumaczy ekspert.

CZYTAJ DALEJ 
 

Pokaż komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *