Zamknij

Webinarium: Badania i rozwój w biznesie – jak szukać finansowania i partnera naukowego?

Home > Analizy i aktualności > Podcasty i webinaria > Webinarium: Badania i rozwój w biznesie – jak szukać finansowania i partnera naukowego?
Podcasty i webinaria
5 maja, 2021

20 maja w ramach e-Akademii Lewiatana odbyło się webinarium, w czasie którego opowiadaliśmy, czym kierować się przy wyborze partnera do prowadzenia działań B+R i jak powinna wyglądać współpraca między biznesem a nauką.

 

Tematyka spotkania

  • Zewnętrzne źródła finansowania działalności badawczo-rozwojowej
  • Ulga B+R jako przystępna forma finansowania
  • Koszty kwalifikowane do ulgi B+R
  • Współpraca biznesu z nauką
  • Dobór instytucji badawczej do prowadzenia działań B+R
  • Korzyści ze współpracy biznesu i nauki


 

Paneliści

Marek Dalka

Menedżer Działu Innowacji, Ulg i Dotacji w Ayming Polska

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W Ayming Polska nadzoruje realizację projektów z zakresu pozyskiwania finansowania na innowacje. Zapewnia klientom wsparcie w zakresie korzystania z ulgi B+R, IP Box i dotacji. Współpracuje z firmami z wielu branż, m.in. chemicznej, budowlanej, motoryzacyjnej, IT czy lotniczej. W swojej karierze zawodowej przeprowadził liczne analizy projektów inwestycyjnych, zarówno międzynarodowych, jak i krajowych firm, pod kątem ubiegania się o publiczne wsparcie finansowe. Zakres dotacji przyznanych jego klientom wynosi od 2 do 40 mln zł.
 

Jakub Kaczmarski

Zastępca Dyrektora Departamentu Badań i Innowacji Centrum Łukasiewicz

Inżynier, elektronik ciała stałego. W latach 2010-2019 prowadził prace naukowe i badawczo-rozwojowe w obszarze materiałów i przyrządów dla elektroniki przezroczystej i elastycznej oraz biosensorów dla nieinwazyjnych technik diagnostycznych. TOP25 polskich innowatorów wg. MyCompany. W Centrum Łukasiewicz jest odpowiedzialny za budowanie konsorcjów oraz projektowanie i koordynację procesów mających na celu intensyfikację prowadzenia projektów B+R przez przedsiębiorstwa i Instytuty Łukasiewicza. W szczególności odpowiada za Wyzwania Łukasiewicza – proces, który w 15 dni roboczych bezpłatnie dostarcza zespoły, kompetencje, infrastrukturę i propozycje prac projektowych odpowiadających na potrzeby biznesu.
 

Izabela Diana Jaszczołt

Dyrektor ds. Kluczowych Klientów w Ayming Polska

Magister politologii oraz magister prawa. Pomaga przedsiębiorstwom w wyborze rozwiązań wspierających rozwój biznesu i uzyskiwanie lepszych wyników finansowych. Specjalizuje się w obszarze podatków, finansowania innowacji i kosztów pracy. Buduje trwałe relacje z Klientami i wspiera ich na każdym etapie współpracy. Łączy wiedzę merytoryczną z zakresu doradztwa operacyjnego ze znajomością wyzwań, przed którymi stają Klienci z różnych branż. Współpracuje z firmami należącymi do TOP 500 największych przedsiębiorstw w Polsce – zarówno polskimi, jak i zagranicznymi.
 

Pokaż komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *