Zamknij

Webinarium: Polski Ład. Ulgi proinnowacyjne jako remedium na rosnące koszty

Home > Analizy i aktualności > Podcasty i webinaria > Webinarium: Polski Ład. Ulgi proinnowacyjne jako remedium na rosnące koszty
Podcasty i webinaria
12 kwietnia, 2022

30 marca odbyło się webinarium poświęcone ulgom proinnowacyjnym wprowadzonym lub uatrakcyjnionym na mocy Polskiego Ładu.

 
Zmiany podatkowe wprowadzone wraz z Polskim Ładem dotknęły nie tylko pracowników, ale również pracodawców. Dla przedsiębiorstw oznaczają one wyższe obciążenia finansowe, a dla specjalistów, którzy nie kwalifikują się do ulgi dla klasy średniej, niższe wynagrodzenia netto. Dodatkowo wysoka inflacja osłabia siłę nabywczą pieniądza. W konsekwencji firmy mierzą się z presją płacową i ryzykiem odejść pracowników.

Ale Polski Ład przynosi też dobre wiadomości dla firm – szczególnie dla tych, które inwestują w działania badawczo-rozwojowe. Zmiany w uldze na badania i rozwój oraz nowe ulgi proinnowacyjne będą istotnym wsparciem dla firm szukających dodatkowego finansowania innowacji. Na webinarium ekspertki Ayming przedstawiły możliwości uzyskania oszczędności z ulgi B+R i pozostałych ulg proinnowacyjnych. Dzięki tym środkom przedsiębiorcy mogą utrzymać wysoko wykwalifikowanych pracowników i zapobiec rotacjom bez dodatkowego obciążania budżetu.
 

Tematyka

03:15 – Wyzwania, z jakimi będą mierzyć się firmy w 2022 r.

06:24 – Case study: Sposoby na zabezpieczenie budżetu firmy w 2022 r.

29:30 – Case study: Zabezpieczenie budżetu firmy w kolejnych latach

47:18 – Warunki skorzystania z ulg proinnowacyjnych

54:44 – Pytania od uczestników

Obejrzyj nagranie "Polski Ład a ulgi proinnowacyjne"

Panelistki

Magdalena Burzyńska

Dyrektor Zarządzająca Ayming Polska

Z Ayming (dawniej Alma Consulting Group) związana od ponad 15 lat. Najpierw jako Konsultant we Francji, a później Dyrektor Konsultingu w Polsce. Od 2011 roku nadaje strategiczny kierunek Ayming Polska. Zapewnia klientom profesjonalne wsparcie w pozyskiwaniu finansowania innowacji (ulga na badania i rozwój, IP Box, dotacje). Absolwentka Prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Zarządzania na Université Paris Dauphine, a także General Management Program w Harvard Business School w Bostonie.

Agnieszka Hrynkiewicz-Sudnik

Dyrektor Obszaru podatków i finansowania innowacji w Ayming Polska

Od lat wspomaga przedsiębiorców w efektywnym wykorzystaniu dostępnych narzędzi finansowania innowacji, w tym ulgi na badania i rozwój oraz IP Box. Współpracuje z międzynarodowymi organizacjami i polskimi przedsiębiorstwami z wielu branż, m.in. chemicznej, automotive, IT, górniczej, spożywczej czy przetwórczej. Przewodniczy zespołowi ds. opracowania ulg innowacyjnych w Radzie Podatkowej Konfederacji Lewiatan.

Izabela Diana Jaszczołt

Dyrektor ds. Kluczowych Klientów w Ayming Polska

Magister politologii oraz magister prawa. Pomaga przedsiębiorstwom w wyborze rozwiązań wspierających rozwój biznesu i uzyskiwaniu lepszych wyników finansowych. Specjalizuje się w obszarze podatków, finansowania innowacji i kosztów pracy. Buduje trwałe relacje z Klientami i wspiera ich na każdym etapie współpracy. Łączy wiedzę merytoryczną z zakresu doradztwa operacyjnego ze znajomością wyzwań, przed którymi stają Klienci z różnych branż. Współpracuje z firmami należącymi do TOP 500 największych przedsiębiorstw w Polsce – zarówno polskimi, jak i zagranicznymi.

 

Pokaż komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *