Zamknij

Life Lessons

Akceleracja innowacji w naukach przyrodniczych

download
Cover image - Life Lessons

Przeanalizuj nasze najnowsze opracowanie dotyczące sektora biotechnologii i medycyny, aby poznać szerokie spektrum trendów i innowacji, które będą wpływać na nasze życie i zdrowie w przyszłości.

Podobnie jak w innych sektorach, COVID-19 przyspieszył zmiany i cyfryzację w naukach biologicznych. Światowy kryzys zdrowotny połączył świat nauki, polityki i biznesu, dzięki czemu w krótkim czasie opracowano szczepionki ratujące życie. Obecnie coraz więcej inwestorów wspiera przedsiębiorców zajmujących się medycyną i biotechnologią większymi zastrzykami finansowymi, podczas gdy organy regulacyjne zastanawiają się, jak stworzyć im bardziej sprzyjające warunki dla wzrostu i rozwoju.

Ze swojej strony firmy działające w obszarze nauk przyrodniczych muszą inwestować w narzędzia cyfrowe i podnoszenie umiejętności pracowników, aby w pełni wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji i podejścia opartego na danych. Dzięki temu możliwe będzie przyśpieszenie postępów ich prac – od analizy leków aż po nowe możliwości badań diagnostycznych. Rządy mogą wspierać te działania dzięki uatrakcyjnianiu ulg podatkowych na badania i rozwój oraz ogłaszaniu dedykowanych konkursów dotacyjnych.

Podjęte tematy

  • Przyspieszony rozwój leków
  • AI w diagnostyce
  • Ulgi B+R
  • Rola regulacji