Zamknij

Międzynarodowy Barometr Innowacji 2024

Poznaj klucz do sukcesu światowych liderów innowacji

Pobierz
Cover image - Międzynarodowy Barometr Innowacji 2024

Ostatni rok stanowił duże wyzwanie gospodarcze dla niemal wszystkich

Jednocześnie, zbliżamy się szybko do terminu, kiedy od przemysłu będzie wymagana całkowita neutralność klimatyczna. Taki stan rzeczy wymusza rekordowe inwestycje, zarówno długo-, jak i krótkoterminowe w technologie klimatyczne. W rezultacie zrównoważone innowacje stają się centralnym punktem polityki rządów na całym świecie.

Dzięki lekturze niniejszego raportu, będziecie mogli przyjrzeć się bliżej zjawisku przenikania świata innowacji ze zrównoważonym rozwojem. Na potrzeby “Międzynarodowego Barometru Innowacji 2024” przeprowadziliśmy ankietę wśród 1053 dyrektorów ds. badań i rozwoju oraz innowacji, dyrektorów finansowych, dyrektorów generalnych i właścicieli firm w 17 krajach w Europie, Ameryce Północnej i Azji.

Kluczowe wnioski z raportu:

  • Innowacyjność ma fundamentalne znaczenie dla biznesu: 99% ankietowanych wprowadza innowacje w swoich przedsiębiorstwach, 97% ma w tym celu określony budżet, zaś 89% – dedykowane zespoły ds. innowacji.
  • 55% badanych firm wydaje od 6 do 10% przychodów na innowacje, przy czym średnia dla MŚP wynosi 6,4%.
  • Tylko 23% badanych uznało zrównoważony rozwój za jeden z trzech najważniejszych priorytetów swojej organizacji
  • Jednak 78% firm przeznaczyło na ten cel do 20% swojego rocznego budżetu. Prawie 33% wydało od 11% do 20%
  • 33% uważa niewystarczająco wysokie zachęty podatkowe na badania i rozwój oraz brak wspierającej polityki rządowej za główne bariery dla rozwoju

Więcej szczegółów znajdziecie w pełnej wersji raportu. Zapraszamy do pobrania!