Zamknij

Korekty podatkowe za rok 2017 – tylko do końca grudnia br.

Home > Analizy i aktualności > Aktualności > Korekty podatkowe za rok 2017 – tylko do końca grudnia br.
Korekty podatkowe za rok 2017 – tylko do końca grudnia br.
Aktualności
28 sierpnia, 2023

Jedynie do końca 2023 r. można złożyć korekty podatkowe za rok 2017. Podatnicy, którzy nie dotrzymają tego terminu, stracą szansę rozliczenia ulgi na działalność badawczo-rozwojową realizowaną w roku 2017 r. W praktyce oznacza to brak możliwości odzyskania nadpłaconego podatku za rok 2017.

Ordynacja podatkowa jasno określa, że korektę deklaracji podatkowej (CIT/PIT) można złożyć przez 5 lat, licząc od końca roku, w którym przesłaliśmy do urzędu pierwotną deklarację. W tym roku należy pamiętać o deklaracjach podatkowych za rok 2017, które składaliśmy w roku 2018, ponieważ na złożenie korekt mamy czas wyłącznie do 31.12.2023 r.

Przed upływem tego terminu należy jeszcze dokonać: analizy działalności B+R prowadzonej w spółce w roku 2017, kalkulacji kosztów kwalifikowanych, przygotować dokumentację potwierdzającą zasadność skorzystania z ulgi oraz złożyć korekty deklaracji.  Warto zatem jak najszybciej rozpocząć prace nad rozliczeniem ulgi B+R, aby w gorącej końcówce roku nie umknęła nam szansa na dodatkowe środki do budżetu firmy.

Jako partner w wieloletnim doświadczeniem i wysoko wykwalifikowanym zespołem ekspertów gwarantujemy naszym klientom sprawne i bezpieczne uzyskanie maksymalnego możliwego zwrotu nadpłaconego podatku w wymaganym przepisami terminie.  Jeśli potrzebujesz wsparcia w tym zakresie, skontaktuj się z nami.

Pokaż komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *