Zamknij

Webinarium: Podatek od nieruchomości. Oszczędności w obliczu rosnących kosztów

09 gru
online
Home > Analizy i aktualności > Aktualności > Wydarzenia > Webinarium: Podatek od nieruchomości. Oszczędności w obliczu rosnących kosztów
Wydarzenia

9 grudnia w ramach e-Akademii Lewiatana odbyło się webinarium, na którym nasi eksperci omówili konkretne przykłady biznesowe pokazujące oszczędności płynące z weryfikacji poprawności rozliczenia daniny lokalnej.

 

Obecna niepewna sytuacja gospodarcza, rosnące koszty operacyjne i zmiany podatkowe stawiają kadrę zarządzającą przed koniecznością szukania oszczędności. Dodatkowe środki na bieżącą działalność lub przyszłe inwestycje można znaleźć wewnątrz przedsiębiorstwa, a konkretnie w obszarze podatku od nieruchomości. Choć jego rozliczenie wydaje się rzeczą prostą, wciąż bywa ono dużym wyzwaniem. Z analiz Ayming wynika, że 65 proc. firm w Polsce odprowadza podatek w niewłaściwej wysokości, a blisko co druga ma nadpłaty. Dobra wiadomość jest taka, że podatnicy mogą odzyskać nadpłacone kwoty nawet do 5 lat wstecz.

Agenda

02:11 – Czy podatek od nieruchomości nastręcza trudności?
04:35 – Podstawowe kategorie opodatkowania
06:06 – Wzrost stawek daniny lokalnej
08:10 – Największa zidentyfikowana nadpłata
11:30 – Rozliczanie daniny lokalnej w Polsce – nadpłaty i niedopłaty
13:18 – Przyczyny nieprawidłowości
36:17 – Wielkość firmy a wysokość nadpłat
37:47 – Specyfika danej branży
38:40 – Case study – oszczędności w firmach
42:15 – Pytania od uczestników
48:00 – Jak zacząć weryfikację podatku od nieruchomości?

Paneliści

Małgorzata Pałys – Manager Działu podatków i opłat w Ayming Polska

Ekonomistka, posiada 8‑letnie doświadczenie w zakresie weryfikacji wysokości podatku od nieruchomości dla przedsiębiorstw. Przeprowadziła analizy dla ponad 300 firm i miała kontakt z przedstawicielami wielu organów podatkowych. Posiada doświadczenie w prowadzeniu analiz i wdrożeń w wielu gminach jednocześnie dla największych przedsiębiorców w Polsce.
 

Grzegorz Szwed, Kierownik Działu Zarządzania Nieruchomościami w Gestin Polska

 

Izabela Diana Jaszczołt – Dyrektor ds. Kluczowych Klientów w Ayming Polska

Pomaga przedsiębiorstwom w wyborze rozwiązań wspierających rozwój biznesu i uzyskiwanie lepszych wyników finansowych. Specjalizuje się w obszarze podatków, finansowania innowacji i kosztów pracy. Buduje trwałe relacje z Klientami i wspiera ich na każdym etapie współpracy. Łączy wiedzę merytoryczną z zakresu doradztwa operacyjnego ze znajomością wyzwań, przed którymi stają Klienci z różnych branż. Współpracuje z firmami należącymi do TOP 500 największych przedsiębiorstw w Polsce – zarówno polskimi, jak i zagranicznymi.
 

Pokaż komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *