Zamknij

Europejscy innowatorzy uhonorowani nagrodą Business Performance Awards

Home > Analizy i aktualności > Instytut Ayming > Europejscy innowatorzy uhonorowani nagrodą Business Performance Awards
Instytut Ayming
24 maja, 2019

Podczas trzeciej edycji Business Performance Awards, która odbyła się 23 maja w paryskim teatrze Chaillot, Ayming nagrodziła pięć firm, które wykazały się wyjątkowymi wynikami dzięki innowacyjnym, biznesowym lub społecznym projektom. Nagrody trafiły do Air France – KLM, Costa Cruises, G7, Korian i Novamont.

 
Grupa Ayming już od trzech lat nagradza francuskie i międzynarodowe firmy, których inicjatywy są inspirujące, biorą pod uwagę względy CSR i tworzą wyjątkową wartość dodaną. Po wstępnej selekcji 40 projektów i inicjatyw, Ayming zaproponowała 12 nominowanych do nagrody Business Performance Awards. 23 maja jury składające się z 12 osobistości ze świata biznesu wybrało pięciu zwycięzców.

Oto lista nagrodzonych firm wraz z uzasadnieniem:

 • Nagroda Ayming: Air France – KLM; Benjamin Smith – Prezes, Dyrektor Generalny
 • Za doskonałe przywództwo w zarządzaniu Grupą od samego początku.

  • Costa Cruises; Georges Azouze – Prezes Costa Cruises we Francji
  • Za projekt polegający na zmniejszeniu o 50% marnotrawienia żywności na pokładach floty do 2020 r.

   • G7; Nicolas Rousselet – Prezes
   • Za zainwestowanie znacznych środków w nowe technologie i zrównoważony rozwój w celu zbudowania przewagi konkurencyjnej.

    • Korian; Sophie Boissard – Dyrektor generalny
    • Za umieszczenie projektu dotyczącego obszaru zasobów ludzkich w centrum zainteresowania firmy, aby stać się liderem innowacji HR we Francji.

     • Novamont; Catia Bastioli – CEO
     • Za promowanie modelu biogospodarki w celu osiągnięcia ekonomicznego i zrównoważonego wzrostu.

       
      Jury wyraziło uznanie dla bardzo wysokiej jakości projektów nagrodzonych firm, ich kreatywności i zaangażowania pod względem ekonomicznym, środowiskowym i społecznym. Doceniono także ich zdolność przewidywania w ramach szybko zmieniającego się otoczenia ekonomicznego i społecznego w Europie.

      Na zakończenie ceremonii rozdania nagród odbyła się ważna debata na temat przyszłości firm w Europie, w której uczestniczyli: Vincenzo Boccia – prezes Confindustria we Włoszech, Hans de Boer – prezes Organizacji Pracodawców VNO-NCW w Holandii, Pierre Gattaz – Prezes BusinessEurope, Jean-Dominique Giuliani – prezes Fundacji Roberta Schumana i Laurent Bigorgne – dyrektor Institut Montaigne.

      Business Performance Awards mają na celu docenienie wyjątkowych działań innowacyjnych, kreatywnych i zaangażowanych firm. Efektywność w rozumieniu Ayming nie kończy się na wymiarze ekonomicznym, ponieważ jest również napędzana przez technologie oraz osiągnięcia społeczne i środowiskowe. W obliczu zbliżających się wyborów europejskich ta trzecia edycja była również okazją do przypomnienia, że ​​Unia Europejska ma do odegrania kluczową rolę w zachowaniu i rozwijaniu konkurencyjności naszych przedsiębiorstw – stwierdził Hervé Amar, prezes Ayming.
       

Pokaż komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *