Zamknij

Ayming wspiera 20. edycję Europejskiego Tygodnia Zatrudnienia Osób z Niepełnosprawnością

Home > Analizy i aktualności > Aktualności > Ayming wspiera 20. edycję Europejskiego Tygodnia Zatrudnienia Osób z Niepełnosprawnością
Ayming wspiera 20. edycję Europejskiego Tygodnia Zatrudnienia Osób z Niepełnosprawnością
Aktualności
16 listopada, 2016

W ramach 20. edycji Europejskiego Tygodnia Zatrudnienia Osób z Niepełnosprawnością (European Disability Employment Week – EDEW), który potrwa od 14 do 20 listopada 2016 r., dwa stowarzyszenia – LADAPT i Fegapei – wspólnie promują zatrudnienie osób z niepełnosprawnością w zwykłym środowisku pracy.

Zainicjowany we Francji Tydzień Zatrudnienia Osób z Niepełnosprawnością, w ciągu ostatnich 2 lat został rozpowszechniony w całej Europie. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta Francji François Hollande’a, Parlamentu Europejskiego i Prezydenta Komisji Europejskiej, Jean-Claude Junckera.

W tegorocznej edycji, szczególną uwagę poświęcono niepełnosprawności we Francji, Belgii, Hiszpanii i we Włoszech. Głównym celem EDEW jest zachęcanie do zatrudniania osób z niepełnosprawnością, co pozwala na:

  • zmianę nastawienia i zwiększenie świadomości społecznej, 
  • podkreślenie korzystnego oddziaływania innowacji cyfrowych na innowacyjność społeczną, 
  • umożliwienie (podczas forum) spotkań rekrutujących przedsiębiorstw z osobami z niepełnosprawnością poszukującymi zatrudnienia.

Oprócz udziału w EDEW, Ayming regularnie wspiera swoich Klientów we wdrażaniu polityki równego traktowania i zarządzania różnorodnością. 

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie http://www.edew.eu/

L’ADAPT – francuskie stowarzyszenie na rzecz integracji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością
FEGAPEI – krajowa federacja stowarzyszeń działających na rzecz osób z niepełnosprawnością

Pokaż komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *