Zamknij

Działanie w kryzysie. Nowa publikacja Instytutu Ayming

Home > Analizy i aktualności > Instytut Ayming > Działanie w kryzysie. Nowa publikacja Instytutu Ayming
Instytut Ayming
16 lipca, 2020

Czwarte wydawnictwo Instytutu Ayming „Performing in a crisis. Extraordinary results in uncertain times” analizuje wyjątkowe sposoby działania w czasie pandemii COVID-19. Prezentuje świadectwa czterech liderów z różnych dziedzin, którzy z sukcesem przeszli przez kryzys i dzielą się swoimi doświadczeniami.

 

Z powodu pandemii w wielu europejskich krajach gospodarka wyhamowała z dnia na dzień, co doprowadziło do konieczności natychmiastowej reorganizacji działalności biznesowej. Przyszedł czas na podjęcie odważnych decyzji, aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom oraz kontynuować świadczenie dotychczasowych usług. Czynnikami sukcesu okazały się masowe przejście na pracę zdalną oraz wykorzystywanie cyfrowych narzędzi komunikacji.

Liderzy, których świadectwa zebrał Instytut Ayming, szybko dostosowali swoje organizacje do nowego trybu działania i utrzymali, a nawet poprawili dotychczasowy poziom efektywności.

 

Nicolas BRIEN

„Pomogliśmy firmom zarządzać sytuacją kryzysową dzięki dostosowaniu naszych dotychczasowych narzędzi do działania w nowych okolicznościach. Innowacje i start-upy muszą znajdować się w centrum naszych wspólnych wysiłków na rzecz budowy nowej odpornej gospodarki cyfrowej.”
 

Prof. Charles COURT

„Działalność medyczna nie jest porównywalna z działalnością korporacyjną, chociaż istnieją pewne podobieństwa. Podczas kryzysu zdolności adaptacyjne i poświęcenie pozwoliły personelowi klinicznemu i pomocniczemu w krótkim czasie wykorzystać cały system ratownictwa medycznego. Pokonaliśmy COVID-19 i teraz musimy walczyć o poprawę dostępności do opieki zdrowotnej.”
 

Michel MATHIEU

„W obliczu wyjątkowych przeciwności losu nasz zespół podjął rękawicę. Skoncentrowaliśmy nasze działania na zarządzaniu kryzysem. Zmniejszyliśmy poziom odpowiedzialności kadry, szybko zdefiniowaliśmy nasze kluczowe założenia i pracowaliśmy wyjątkowo ciężko, aby dbać o naszych pracowników i klientów.”
 

Marie-Alice THIERRY PORTMANN

„Dostosowaliśmy się do niespotykanych okoliczności, które stanowiły wyzwanie dla sposobu organizacji naszego świata. Spoglądając z nowej perspektywy na wiele aspektów naszego życia osobistego i zawodowego, stoimy przed trudnym zadaniem zapewnienia naszym zespołom dalszego funkcjonowania w tym nowym paradygmacie.”


 

Pokaż komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *