Zamknij

Skorzystanie z ulgi B+R powinno być już łatwiejsze

Home > Analizy i aktualności > Ayming w mediach > Skorzystanie z ulgi B+R powinno być już łatwiejsze
Ayming w mediach
13 listopada, 2019

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej nie twierdzi już, że prace badawczo-rozwojowe trzeba prowadzić na bieżąco i stale, by korzystać z preferencji podatkowych.

 
Jeszcze do niedawna dyrektor KIS stał na stanowisku, że z preferencji podatkowych nie korzystają incydentalne działania B+R, ponieważ konieczna jest systematyczność. To jeden z elementów definicji działalności badawczo-rozwojowej. Jej prowadzenie jest warunkiem skorzystania z ulgi B+R, ale nie tylko, również pośrednio z IP Box (w obu wypadkach zastosowanie ma ta sama definicja działalności B+R).

Z ostatniej interpretacji – z 4 listopada 2019 r. (nr 0113-KDIPT2-3.4011.537.2019.1.AC) wynika, że dyrektor KIS zmienił zdanie. Stwierdził wprost, że „działalność badawczo-rozwojowa może być prowadzona systematycznie niezależnie od tego, czy podatnik stale prowadzi prace badawczo-rozwojowe, czy tylko od czasu do czasu, a nawet incydentalnie”.

Również w interpretacji z 25 października 2019 r. (nr 0111-KDIB1-3.4010.355.2019.2.JKT) nie zastrzegł, że systematyczność oznacza zakaz obejmowania ulgą B+R incydentalnych działań.

– W mojej ocenie stanowisko skarbówki jest w tym zakresie dostosowywane do objaśnień podatkowych ministra finansów z 15 lipca br. – mówi Paweł Perzyński, ekspert ds. ulgi B+R w Ayming Polska.

Czytaj dalej 

 

Pokaż komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *