Zamknij

Ayming nabiera tempa

Home > Analizy i aktualności > Aktualności > Ayming nabiera tempa

Trzy lata temu Ayming rozpoczął nowy projekt połączenia Alma Consulting Group i LowendalMasaï mający na celu uzyskanie pozycji międzynarodowego lidera w obszarze Business Performance Consulting. Dziś z dumą możemy stwierdzić, że osiągnęliśmy nasz cel.

 

Połączenie uzupełniających się kompetencji i doświadczenia obu grup umożliwiło nam sprostanie zmianom wynikającym z dynamicznego rozwoju gospodarczego, który miał  istotny wpływ na rynek konsultingowy. Konsolidacja zapewniła nam silną przewagę konkurencyjną: Ayming posiada obecnie oddziały w 16 krajach i stale umacnia swoją pozycję w Ameryce Północnej.

Nasz sukces wynika nie tylko z eksperckiej wiedzy, ale też z dobrych relacji z klientami. Świadczymy usługi doradztwa na najwyższym poziomie, w oparciu o globalne doświadczenie i znajomość lokalnych rynków.

To osiągnięcie wyróżnia nas i jednocześnie skłania do dalszego dynamicznego rozwoju. Teraz, gdy już nasza ekspercka wiedza i profesjonalizm cieszą się międzynarodowym uznaniem, chcemy zwiększyć tempo rozwoju Grupy poprzez: przyspieszenie rozwoju międzynarodowego, zintensyfikowanie procesu pogłębiania eksperckiej wiedzy, a także przyspieszenie transformacji cyfrowej naszego biznesu.

 

Przyspieszenie rozwoju naszej Grupy najpierw zrealizuje się w skali międzynarodowej:

  • Stale rozwijamy się poza Francją, zwłaszcza w Europie, gdzie konsolidujemy naszą pozycję, oraz w Stanach Zjednoczonych, gdzie nasze globalne podejście do efektywności okazuje się bardzo skuteczne.
  • Obecnie rekrutujemy ponad 200 nowych osób do Grupy, zewnętrznie i wewnętrznie, aby promować naszą internacjonalizację. W Grupie zgromadzimy talenty ponad 1400 ekspertów, z których każdego cechuje silny duch przedsiębiorczości. W ten sposób wzmacniamy nasz najważniejszy kapitał: kapitał ludzki.

 

W celu zagwarantowania intensyfikacji procesu pogłębiania eksperckiej wiedzy, na początku kolejnego roku akademickiego nasza Grupa zainauguruje działalność Instytutu Ayming:

  • Instytut Ayming będzie stanowić połączenie – pod jedną marką – wartościowego dorobku intelektualnego tworzonego przez ekspertów i doradców Grupy. Instytut ten będzie gromadził kluczowe elementy naszej ekspertyzy w różnych dziedzinach.
  • Poprzez udział wewnętrznych i zewnętrznych talentów Grupy Instytut Ayming stanie się innowacyjnym warsztatem nastawionym na efektywność działania. Będzie to think tank, którego zadaniem będzie przygotowywanie nowoczesnych ofert komercyjnych.
  • Instytut pozwoli nam pogłębiać międzynarodową integrację z różnymi podmiotami ważnymi na światowym rynku gospodarczym. Systematyczne rozpowszechnianie tych treści w ekosystemie Ayming będzie wykorzystywane do wspierania rozwoju Grupy i tworzenia nowych możliwości handlowych.
  • Część treści tworzonych w ramach tej struktury będzie udostępniana komercyjnie we współpracy z Débats Publics.

 

Wreszcie, technologia cyfrowa umożliwi nam dalsze doskonalenie świadczonych usług konsultingowych.

  • Grupa stosuje innowacyjne metody analizy pozwalające wykorzystywać dane 20 tys. naszych klientów, w zgodzie z najbardziej rygorystycznymi wymaganiami względem prywatności i poufności. W oparciu o przeszukiwanie tekstów i informacji oraz inne cyfrowe procesy, będziemy dostarczać firmom najbardziej zaawansowane rozwiązania pozwalające im zwiększać efektywność działań.
  • Jednocześnie już teraz w ramach Grupy rozwijamy społeczność złożoną z ekspertów wewnętrznych oraz start-upów, z którymi współpracujemy w celu opracowania ekosystemu rozwiązań cyfrowych, służących zaspokojeniu potrzeb naszych klientów i umacniających naszą ekspercką wiedzę.
  • Te nowe narzędzia dadzą nam możliwość świadczenia usług opartych na jeszcze bardziej precyzyjnej, adekwatnej i nowoczesnej eksperckiej wiedzy. Cyfrowa przemiana naszej działalności ma kluczowe znaczenie.

W celu wzmocnienie Ayming i wsparcia dynamicznego rozwoju Grupy, zamierzamy wzmocnić nasz akcjonariat. Z tego względu we wrześniu przyszłego roku zaczniemy zwiększać nakłady kapitałowe. Nasze finansowanie musi odpowiadać naszym ambicjom. Obecnie jesteśmy otwarci, aby do grona naszych obecnych akcjonariuszy – wspierających nas od chwili powstania Ayming – przyjąć nowych, którzy będą zainteresowani wspieraniem naszej strategii rozwoju i wzmacnianiem tożsamości naszej Grupy.

Pokaż komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *