Zamknij

Świat innowacji
z ekspertem Przemysławem Smoczyńskim

Home > Analizy i aktualności > Aktualności > Wydarzenia > Świat innowacji z ekspertem Przemysławem Smoczyńskim
Aktualności

W środę, 27 września, mieliśmy zaszczyt poprowadzić webinar w ramach cyklu spotkań online „O prawie przy Kawie”, który organizuje nasz partner, Invest in Pomerania. W trakcie blisko godzinnego spotkania ekspert Ayming – Przemysław Smoczyński – omówił najistotniejsze aspekty związane z włączeniem ulg proinnowacyjnych do strategii finansowania rozwoju firmy.

Wszystko, co musisz wiedzieć o ulgach na innowacje

W pierwszej części webinaru omówione zostały wszystkie dostępne obecnie ulgi podatkowe na finansowanie innowacji, takie jak:

  • ulga B+R;
  • ulga IP BOX;
  • ulga na robotyzację;
  • ulga dla twórców;
  • ulga na innowacyjnych pracowników;
  • ulga na prototyp;
  • ulga na ekspansję.

Uczestnicy webinaru zapoznali się nie tylko z podstawowymi założeniami zewnętrznego finansowania. Dodatkowo przyjrzeliśmy się również mniej oczywistym mechanizmom rozliczania projektów innowacyjnych oraz przeanalizowaliśmy katalog kosztów kwalifikowanych. Nie zabrakło także prezentacji wszystkich aktualizacji i zmian wprowadzonych do ulg proinnowacyjnych na początku 2022 roku. Ponadto w agendzie została uwzględniona komplementarności możliwych rozwiązań. Możliwość łączenia różnych instrumentów podatkowych, to zakres, o który dość często pytają nas klienci.

Wy pytacie, my odpowiadamy – sesja Q&A

Webinar nie byłby taki sam bez aktywności uczestników. Dzięki formule Q&A mogliśmy odpowiedzieć na wasze pytania. Rozmowa, wzajemna wymiana doświadczeń pozwoliły nam zbliżyć teorię do praktyki. Pogłębione rozpoznanie realiów i wyzwań, z którymi na co dzień mierzą się przedsiębiorstwa, realizując projekty badawczo-rozwojowe, okazało się niezwykle inspirujące do dalszych dyskusji.  Rozwinięcie istotnych zagadnień towarzyszących wdrażaniu innowacji, omówienie wątpliwości, dopełniło drugą część prezentacji skoncentrowaną na studium przypadku. Dziękujemy za waszą obecność!

Nie tylko webinar. Dowiedz się więcej – zajrzyj do naszych raportów

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi raportami Ayming:

Dlaczego rola Dyrektora Finansowego jest kluczowa dla rozwoju innowacji w firmie? W jaki sposób CFO może przyspieszyć rozwój biznesu? Przeczytaj o  pozycji CFO na mapie innowacyjnych procesów firmy.

Dzięki lekturze raportu, będziecie mogli przyjrzeć się bliżej zjawisku przenikania świata innowacji ze zrównoważonym rozwojem. Na potrzeby badania przeprowadziliśmy ankietę wśród 1053 dyrektorów ds. badań i rozwoju oraz innowacji, dyrektorów finansowych, dyrektorów generalnych i właścicieli firm w 17 krajach w Europie, Ameryce Północnej i Azji.

Pokaż komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *