Zamknij

Wracamy z cyklem śniadań biznesowych. Finansowanie innowacji

Home > Analizy i aktualności > Aktualności > Wydarzenia > Wracamy z cyklem śniadań biznesowych. Finansowanie innowacji
Aktualności

W raporcie Ayming dotyczącym pozycji CFO na mapie innowacyjnych procesów firmy „Od liczb do innowacji. Jak CFO przyspiesza rozwój biznesu”, 69% firm zadeklarowało, że nie korzysta z zewnętrznych źródeł finansowania innowacji. Jednocześnie, wiele z firm biorących udział w badaniu prowadzi działalność B+R. Na podstawie tych wyników, nasuwa się pytanie – co w takim razie stanowi barierę w korzystaniu z zewnętrznych źródeł finansowania innowacji i rozwoju biznesu?

W Ayming uważamy, że wiedzę ekspercką dotyczącą działalności badawczo-rozwojowej warto upowszechniać. Dlatego od wielu lat organizujemy cykliczne wydarzenia popularyzujące wiedzę na ten temat.

W kontekście wyzwań zarysowanych powyżej, 20 września we Wrocławiu, wraz z Wrocławskim Parkiem Technologicznym zorganizowaliśmy śniadanie biznesowe poświęcone dostępnym źródłom finansowania innowacji oraz ich komplementarności.

Nasz Manager ds. ulg innowacyjnych oraz popularyzator wiedzy o rozwiązaniach z zakresu finansowania innowacji  – Tomasz Stańczyk przybliżył uczestnikom instrumenty wsparcia innowacyjności, które mogą stać się katalizatorem do rozwoju firmy. Agenda obejmowała przejście przez mapę instrumentów wspierających rozwój innowacyjności, od ulgi na badania i rozwój, przez IP Box i ulgę na robotyzację, aż po pozostałe ulgi proinnowacyjne.

Uczestnikom dziękujemy za atmosferę oraz pełną dyskusji sesję Q&A, ilość  pytań z sali pokazała, że temat jest dla Was gorący!

 

 

Pokaż komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *