Zamknij

Urzędowy kwit rozstrzygnie, czym jest B+R

Home > Analizy i aktualności > Ayming w mediach > Urzędowy kwit rozstrzygnie, czym jest B+R
Ayming w mediach
8 marca, 2022

Należy spodziewać się kolejnych interpretacji fiskusa dotyczących zachęt podatkowych. Nowe ułatwienia rodzą wśród innowatorów wiele wątpliwości.

 
Zmiany dotyczące ulg proinnowacyjnych, które weszły w życie na początku roku, spowodowały, że system finansowania nowatorskich rozwiązań jest bardziej atrakcyjny dla firm. Według szacunków Ministerstwa Finansów wprowadzone ułatwienia powinny przełożyć się na dodatkowe oszczędności dla przedsiębiorców w wysokości 1 mld zł. Dla przedstawicieli biznesu to duża zachęta do tego, aby podejmować ryzyko związane z ulepszaniem lub opracowywaniem nowych produktów i procesów.

– Zwiększenie do 200 proc. limitu rozliczenia kosztów osobowych w ramach ulgi badawczo-rozwojowej ma przynieść dodatkowe 0,3 mld zł korzyści dla podatników w rozliczeniach za ten rok. Ponadto firmy, które dotychczas nie mogły być beneficjentami zachęty podatkowej z powodu osiągnięcia zbyt małego dochodu, otrzymały możliwość pomniejszenia zaliczek na podatek dochodowy od wynagrodzeń innowacyjnych pracowników – mówi Tomasz Stańczyk, menedżer w dziale innowacji Ayming Polska.

CZYTAJ DALEJ 
 

Pokaż komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *