Zamknij
photo-1496046906094-ab55b3670ea4
Case Studies Branża gospodarowania odpadami

Weryfikacja podatku od nieruchomości w wielu lokalizacjach

Home > Analizy i aktualności > Case Studies > Weryfikacja podatku od nieruchomości w wielu lokalizacjach

Wspieramy klienta przy prawidłowym rozliczaniu podatku od nieruchomości od 2016 r. Kontynuowanie współpracy ma związek nie tylko z generowanymi oszczędnościami, ale też z bezpieczeństwem proponowanych rozwiązań i rozległym doświadczeniem Ayming.

photo-1532996122724-e3c354a0b15b

Kluczowe kroki

  • analiza dokumentacji dla 23 lokalizacji
  • przeprowadzenie wizji lokalnej i pomiarów powierzchni użytkowej w 5 lokalizacjach
  • szczegółowy opis stanu faktycznego
  • zidentyfikowanie nieprawidłowości w przypisaniu elementów nieruchomości do kategorii podatkowych
  • zmiana kategorii podatkowych elementów nieruchomości
  • przygotowanie dokumentacji niezbędnej do wniosku o stwierdzenie nadpłaty w podatku od nieruchomości

 

Szczególny wkład

  • klient posiada wiele lokalizacji na terenie całego kraju, więc poza weryfikacją podatku od nieruchomości pomogliśmy uporządkować strukturę nieruchomości oraz wprowadziliśmy jednolitą strategię opodatkowania majątku przedsiębiorstwa
  • jest to projekt wielolokalizacyjny, który wymaga koordynacji działań na płaszczyźnie operacyjnej (zaplanowanie i przeprowadzenie wizji lokalnej nieruchomości w określonym czasie) oraz strategicznej (opracowanie skutecznej i bezpiecznej strategii opodatkowania nieruchomości w różnych gminach)

 

Uzyskane oszczędności

  • 743 tys. zł oszczędności za lata 2013-2018
Ayming Polska to nasz zaufany partner biznesowy. Dotychczasowe działania były wykonywane w pełni profesjonalnie, rzetelnie i z zaangażowaniem. Specjaliści Ayming dysponują odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, które są niezbędne do przeprowadzenia wymagających projektów w wielu lokalizacjach. Od lat wykazują się otwartością na nasze potrzeby i wymagania, dlatego polecamy Ayming jako solidnego partnera.”

Nasz klient

SUEZ Polska

Firma działająca w Polsce od 1992 r. – najpierw pod nazwą SITA, a od 2016 r. pod globalną marką SUEZ. Jest jednym z wiodących operatorów na rynku gospodarki odpadami i utrzymania czystości. Obecnie obsługuje 2,5 mln mieszkańców i zatrudnia 2600 pracowników.