Zamknij

Firmy mają nadpłaty podatku od nieruchomości – prośba o zwrot lepsza niż pomoc z tarczy

Home > Analizy i aktualności > Ayming w mediach > Firmy mają nadpłaty podatku od nieruchomości – prośba o zwrot lepsza niż pomoc z tarczy
Ayming w mediach
24 sierpnia, 2020

Gminy wydają już uchwały zwalniające firmy z podatku od nieruchomości. Ma to pomóc w przetrwaniu epidemii koronawirusa. O ulgi i zwolnienia można też wnioskować indywidualnie. A gdy doszło do nadpłaty – okazuje się, że niemal połowa firm płaci za wysoki podatek – lepiej poprosić o jej zwrot, bo procedura jest prostsza. Także gminom bardziej opłaca się oddać podatek, niż wprowadzać ulgi.

W związku z występowaniem epidemii koronawirusa i czasowym zawieszeniem działalności sporej części gałęzi gospodarki, wielu przedsiębiorców znalazło się w trudnej sytuacji finansowej. Skłoniło ich to do poszukiwania rozwiązań pozwalających na odroczenie lub ograniczenie zobowiązań podatkowych. Jednym z nich jest podatek od nieruchomości, który w okresie pogorszonej koniunktury gospodarczej może być szczególnie dotkliwy dla przedsiębiorców. Jego wysokość nie jest w żaden sposób powiązana z kondycją finansową podatnika, a fakt, iż posiadany majątek przynosi mniejsze zyski czy wręcz generuje straty, nie wpływa na obniżenie kwoty podatku.

CZYTAJ DALEJ 

Pokaż komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *