Zamknij

Kobiety w obszarze STEM. Nowa generacja innowatorek

Home > Analizy i aktualności > Instytut Ayming > Kobiety w obszarze STEM. Nowa generacja innowatorek
Instytut Ayming
29 stycznia, 2020

Przeprowadziliśmy wywiady z kobietami z filii Ayming na całym świecie, aby przybliżyć ich historie i doświadczenia związane z rozpoczęciem kariery w dziedzinach związanych ze STEM. Chcieliśmy dowiedzieć się, co studiowały, co skłoniło je do wybrania takiej ścieżki i co pomogło im rozwijać się w biznesie.

STEM (z ang. Science, Technology, Engineering, Mathematics – nauka, technologia, inżynieria, matematyka) to termin odnoszący się do polityki edukacyjnej i programów szkolnych, które mają zachęcać uczniów i studentów do wybierania ścieżki życiowej związanej z rozwojem nauki i technologii. W czasach, w których technologia wciąż zmienia sposób, w jaki żyjemy, pracujemy i uczymy się, różnorodność w organizacji jest niezbędna, aby kształcić kolejne pokolenia innowatorów. A taką różnorodność zapewnia m.in. większa obecność i aktywność kobiet w obszarze STEM.

Kobiety w przeszłości były niedostatecznie reprezentowane w naukach ścisłych, technologii, inżynierii i matematyce, głównie ze względu na bariery środowiskowe i społeczne. Powoli zachodzi zmiana kulturowa, przejawiająca się tym, że kobiety są coraz aktywniejsze i chcą realnego wpływu na swoje życie zawodowe. Wiele analiz pokazuje, że wzmocnienie pozycji kobiet w firmie jest katalizatorem jej wydajności i wzrostu. Jedno jest pewne, rozwój sektora STEM i zwiększenie w nim udziału kobiet ma fundamentalne znaczenie dla przyszłych pokoleń i dla przekształcenia świata biznesu w nadchodzących latach.

 

Przedstawiamy historie ambitnych, inteligentnych i energicznych kobiet z Ayming, które realizują się w dziedzinie STEM i rozwijają w biznesie.

Przeczytaj historię Karoliny Łukasik – Starszego Konsultanta w Dziale Innowacji, Ulg i Dotacji w Ayming Polska.

Więcej historii

Heba Assagby – Dyrektor Obszaru Operations Performance w Ayming Kanada

Joana Palha – R&D Tax Manager w Ayming UK

Lauren Highsmith – R&D Project Manager w Ayming Kanada

 

Pokaż komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *